Centrum Usług Bankowych PKO BP się zmienia - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Zarządzanie / PKO BP się zmienia

PKO BP się zmienia 0

PKO Bank Polski jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. W większości jego klientami są osoby starsze oraz te, które nigdy nie miały styczności z innym bankiem. Jednak PKO BP zmienia się, co potwierdzają badania mystery shopping.

 

W maju tego roku firma International Service Check przeprowadziła analizę działalności placówek banków na podstawie relacji tajemniczych klientów. Wśród wszystkich instytucji tego typu PKO BP zajęło 4 pozycję, wynik lepszy o 15 miejsc w stosunku do zeszłorocznej edycji raportu.

 

Badaniem objętych było 110 oddziałów instytucji finansowych z 5 krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Czech, Węgier, Polski, Słowacji i Bułgarii. Analiza objęła niemal każdy aspekt działalności banku. Od wyglądu wnętrza i otoczenia placówki, przez obsługę klienta, po funkcjonowanie infolinii i platformy bankowości mobilnej. W sferze obsługi klienta tajemniczy kontrahenci brali pod uwagę trafność oceny potrzeb klienta przez pracowników banku, powitanie i pożegnanie, sposób prezentacji oferty, umiejętność posługiwania się materiałami reklamowymi oraz budowanie lojalności i relacji z klientem.

 


 

PKO BP znacznie poprawiło swój wynik sprzed roku. To może być sygnał, że ta największa polska instytucja finansowa rozpoczyna walkę o klienta z młodymi, nowoczesnymi bankami. Odświeżenie identyfikacji wizualnej banku, odmłodzenie marki oraz wzbogacenie oferty mają pozytywny wpływ na pozycję PKO w polskim sektorze bankowości. Również zmiany w standardach obsługi klienta wyszły na korzyść tej instytucji.

 

Obecnie, żeby spełniać oczekiwania swoich klientów banki muszą oferować im zindywidualizowane produkty i zwracać większą uwagę na ich potrzeby. Ważna jest również nienaganna obsługa klienta. Jak odnajduje się w tej sytuacji PKO BP i czy jest wystarczająco nowoczesne, żeby zawalczyć o nowych klientów?

Agnieszka Łozińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites