Centrum Usług Bankowych Wywiad z twórcą pierwszej w Polsce porównywarki kantorów online StrefaWalut.pl - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Wywiad / Wywiad z twórcą pierwszej w Polsce porównywarki kantorów online StrefaWalut.pl

Wywiad z twórcą pierwszej w Polsce porównywarki kantorów online StrefaWalut.pl 0

StrefaWalut to prosta porównywarka e-kantorów, która w szybki sposób umożliwia ocenę i pomoc w wyborze kantoru internetowego. Przeprowadziliśmy wywiad z Panem Jakubem Kowalakiem, twórcą strony.

BM: Skąd pomysł na stworzenie porównywarki e-kantorów?

Już od jakichś dwóch lat można było zauważyć coraz większy napływ kantorów internetowych. Wiem jak ciężko jest samemu znaleźć odpowiednią ofertę, tak aby była ona dla mnie korzystna. W Internecie istnieją już porównywarki i wyszukiwarki zwykłych kantorów, dlaczego więc nie stworzyć czegoś pomocnego internautom, którzy wolą załatwiać sprawy finansowe w sieci? Chcieliśmy aby StrefaWalut była stroną, gdzie w szybki sposób będzie można określić i zdecydować, który e-kantor wybrać.

BM: Kto jest docelowym użytkownikiem StrefyWalut?

Z portalu korzystają osoby spłacające kredyty walutowe, osoby wyjeżdżające za granicę oraz inni, którzy chcą lub potrzebują w danym momencie gotówki w obcej walucie.

 

 

BM: Jak korzystać ze strony?

Obsługa strony jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na główną stronę, wybrać walutę i zaznaczyć czy chcemy ją kupić lub sprzedać, wpisać kwotę i nacisnąć  “Oblicz”. Otrzymaną tabelę możena teraz sortować według uznania. W kolumnie “Do zapłaty” znajdują się informacje ile zapłacimy za wymienianą przez nas kwotę. Korzystając z „Wizytówek” można sprawdzić e-kantor bardziej szczegółowo. Uczulamy szczególnie na zapisy regulaminowe. W przypadku spółek handlowych należy zwrócić uwagę na wielkość kapitału zakładowego, który stanowi podstawę majątkową działalności spółki oraz wyznacza odpowiedzialność wobec wierzycieli. Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, odpowiada całym swoim majątkiem, którego wielkość może być różna i nie jest upubliczniona. Warto zapoznać się z datę założenia kantoru, kompletnością i przejrzystością oferty oraz opiniami innych internautów. Kantory, którym zależy na wizerunku są bardziej wiarygodne. Na stronie podajemy numery kontaktowe, czasami warto jest też zadzwonić.

 

BM: Dlaczego warto korzystać ze StrefyWalut?

StrefaWalut pomaga znaleźć najbardziej optymalną ofertę wymiany walut spośród wszystkich wiodących kantorów internetowych w Polsce. Jest aktualizowana na bieżąco i ciągle się rozwija. Cenimy sobie każdą ocenę użytkowników i mamy nadzieję, że będzie ich co raz więcej.

 

BM: Jakie są wasze rokowania na przyszłość? Jakie macie plany?

Przede wszystkim planujemy nieco zmienić stronę. Chcemy dodać kilka funkcji, rozbudować ją. Na pewno będzie się jeszcze sporo działo, bo mamy mnóstwo ciekawych pomysłów na portal. Wszystkich ciekawych tych zmian zapraszamy do odwiedzania strefawalut lub polubienia naszego profilu na FB.

 

Rozmawiał Edwin Chmielnicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites