Centrum Usług Bankowych Wakacje kredytowe - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Marketing / Wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe 0

Wakacje się skończyły, jednak klienci banków mają na nie szanse także teraz. Odpoczynek od terminów i wytchnienie dla domowego budżetu umożliwiają wakacje kredytowe. Takie rozwiązanie może być bardzo korzystne, jednak warto dokładnie zapoznać się z jego mechanizmem w banku, w którym spłacamy zobowiązanie.

Wakacje kredytowe są niczym innym jak przerwą w spłacaniu zadłużenia. Najczęściej dotyczą one kredytów hipotecznych. Korzystając z tego rozwiązania możemy przesunąć termin spłaty kolejnej raty. W większości przypadków nie jest to długi okres, najczęściej 1 miesiąc w roku. Jednak niektóre instytucje finansowe umożliwiają odłożenie spłaty nawet na pół roku. Banki z reguły limitują i określają także maksymalną jego długość podczas całego okresu trwania umowy. Przykładowo w Alior Banku można zawiesić spłatę łącznie nawet na 5 lat.

 

 

Należy jednak zwrócić uwagę, że tylko nieliczne instytucje finansowe pozwalają kredytobiorcy na wakacje z prawdziwego zdarzenia. Większość banków umożliwia swoim klientom zawieszenie części kapitałowej lub odsetkowej raty, co w praktyce oznacza, że i tak musi on wpłacać pieniądze na spłatę zadłużenia.

 

Wakacje kredytowe są dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy okresowo brakuje nam pieniędzy na spłatę zadłużenia w banku. Należy jednak zorientować się, jakie są warunki ich udzielenia. Najczęściej instytucje finansowe nie pobierają opłat za zawieszenie rat, jednak pamiętajmy o tym, że wakacje wydłużą okres spłaty naszego zobowiązania lub wliczą jej wartość w kolejne raty, podnosząc tym samym ich wysokość.

Agnieszka Łozińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites