Centrum Usług Bankowych Kłopoty finansowe Perfect Trade. To koniec kolejnego parabanku? - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Kłopoty finansowe Perfect Trade. To koniec kolejnego parabanku?

Kłopoty finansowe Perfect Trade. To koniec kolejnego parabanku? 0

Zaleganie z wypłatami pieniędzy klientom, wyprowadzka z biura w jednym z wieżowców w Warszawie czy niedziałająca strona internetowa. Tak wygląda sytuacja Perfect Trade, jednego z parabanków funkcjonujących w Polsce. Firma wyraźnie boryka się z kłopotami finansowymi. Czy losy spółki potoczą się podobnie jak w przypadku Amber Gold?

 

Dla większości z nas nazwa Perferct Trade niewiele mówi, a powinna, bo firma ta jest jednym z kluczowych następców Amber Gold. Choć spółka wypiera się kopiowania poczynań upadłego parabanku Marcina P. nie trudno zauważyć kilku znaczących podobieństw. Pierwsze to niebotyczne zyski klientów rzędu nawet 26 proc. i posiadanie kopalń złota. Kolejne wiążą się ze znikającymi pieniędzmi i oszustwami, przez które firma trafiła na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

 


 

Aby poznać istotę problemu, warto wrócić do początku, czyli kwietnia 2009 roku, kiedy to Adrian Grandke wraz z Damianem Kluge założyli firmę Carwash Investment. Spółka działająca w Katowicach oferowała zyski rzędu 70 proc. za co najmniej 50 tys. złotych wkładu w budowę sieci myjni samochodowych. W sumie powstały 4  obiekty, w rzeczywistości będące starymi myjniami poddanymi gruntownemu malowaniu. Inwestorzy swoich pieniędzy nie otrzymali, a Adrian Grandke ożenił się z Anną Jachowicz, córką Marka Jachowicza, właściciela firmy Perfect Trade. W lipcu 2012 roku Marek Jachowicz zmarł, ale jego firma nie przeszła w ręce córki i zięcia, bo teść znał niechlubną przeszłość nowego członka rodziny. I tu sprawa mogłaby się zakończyć, gdyby nie fakt, że Perfect Trade to polski reprezentant innej firmy Jachowicza. Chodzi o Socket Resources, który ponoć posiada kapitał 270 mln euro, własne złoża w Gwinei oraz współpracuje z rafinerią złota w Antwerpii. W rzeczywistości spółka została zarejestrowana z wkładem minimalnym w wysokości 20 tys. franków w małym lokalu.

 

Jak zapewnia swoich inwestorów zarząd firmy Perfect Trade, obecne problemy z płynnością finansową są przejściowe i wiążą się z kwestiami prawnego zarządzania spółką. Jak jest w rzeczywistości okaże się po śledztwie prokuratury w Płocku, a także działaniach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Osoby, które zaufały parabankowi i zainwestowały swoje pieniądze starają się o odzyskanie depozytów w Mennicy Śląskiej, która współpracuje z Perfect Trade i jest gwarantem oszczędności klientów firmy.

Sylwia Stwora


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites