Centrum Usług Bankowych Jak zostać dawcą kapitału i na tym zarobić? - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Jak zostać dawcą kapitału i na tym zarobić?

Jak zostać dawcą kapitału i na tym zarobić? 0

Jak zostać dawcą kapitału i na tym zarobić

Powiedzenie „masz to jak w banku” staje się coraz mniej wiarygodne. Ostatnie wydarzenia na Cyprze wprowadziły duże zamieszanie wśród osób, które ulokowały w bankach swoje pieniądze. Po pierwsze, większa część obywateli nie mogła przez wiele dni w ogóle wybrać żadnej kwoty z bankomatu, później jej wysokość została ograniczona do 300 euro dziennie.

 

Co więcej posiadacze poniżej 100 tysięcy euro na rachunkach bankowych zostali zmuszeni do zapłaty 6,75% od swoich depozytów, wszyscy inni 9,9%. Wielu Polaków zaczęło zadawać sobie pytanie: czy nas również może to spotkać? Czy moja gotówka jest bezpieczna w bankach? Czy mogę gdzie indziej ulokować swoje pieniądze?

 


 

Pożyczki społecznościowe stają się coraz ciekawszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dobrze zainwestować gotówkę i dla tych, którzy chcą pożyczyć pieniądze. Coraz więcej małych przedsiębiorców ma problem z uzyskaniem kredytu, a nie może czekać z innowacjami i zmianami, ponieważ w obecnych realiach rynkowych duży nacisk kładzie się na rozwój i zdobywanie nowych klientów. Tutaj wkraczają do akcji platformy pożyczkowe takie jak Capital Club, które łączą pożyczkodawców i sprawdzonych pożyczkobiorców.

Pożyczki społecznościowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla inwestorów sfrustrowanych niskim dochodem oraz dla zdesperowanych właścicieli małych firm spragnionych rozwoju i finansowego przetrwania. W przeciwieństwie do kredytów bankowych tutaj zasady są proste: pożyczkodawca wybiera spośród zamieszczonych na portalu projektów, najciekawszy pod względem potencjalnego zysku oraz związanego z nim ryzyka.

Potencjalny dawca kapitału sam decyduje ile procent zysku osiągnie w określonym czasie i nie ograniczają go sztywne ramy tak jak w przypadku lokat bankowych. W efekcie ci, którzy nie posiadają gotówki na rozwój firmy mają ułatwiony kontakt z ludźmi, którzy są gotowi pożyczyć pieniądze powyżej rynkowej stopy procentowej, bez pośrednictwa banku. O przewadze takiego rozwiązania świadczy fakt możliwości oceny wiarygodności pożyczkobiorcy, stosunkowo wysokie oprocentowanie, a także dywersyfikacja ryzyka, ponieważ pożyczka dzielona jest przez kilku inwestorów.

Dawcą kapitału może zostać każdy, kto dysponuje już 1000 złotych, ma dostęp do Internetu i dobre chęci. Wystarczy zalogować się na portalu Capital Club, wybrać najciekawszy projekt, podpisać umowę i czekać na zyski, które w skali roku mogą osiągnąć nawet 24%.

Exacto Sp. z o.o.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites