Centrum Usług Bankowych Czy polisa na życie musi oznaczać wysokie zobowiązanie finansowe? - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Czy polisa na życie musi oznaczać wysokie zobowiązanie finansowe?

Czy polisa na życie musi oznaczać wysokie zobowiązanie finansowe? 0

Czy polisa na życie musi oznaczać wysokie zobowiązanie finansowe

Rozważając możliwość wykupienia polisy na życie wielu zainteresowanych tą formą ubezpieczenia ma wątpliwości czy płacone składki w zbyt dużym stopniu nie nadwyrężą ich domowego budżetu. Warto wiedzieć, że wysokość płaconych składek w głównej mierze zależeć będzie od wybranego zakresu ubezpieczenia oraz od wysokości sumy gwarantowanej w przypadku zaistnienia określonego zdarzenia losowego.

 

Istotny będzie także okres, na jaki będzie zawarte ubezpieczenie, z pewnością tańsza będzie terminowa ochrona ubezpieczeniowa. W pierwszej kolejności należy więc zdefiniować swoje potrzeby, by wiedzieć jakich opłat należy się spodziewać.
 


 

Wybierając wysokość polisy należy dobrze znać własną sytuację finansową, nie tylko bieżącą, na którą wpływ mają zaciągnięte kredyty czy inne zobowiązania, ale również planowane inwestycje w przyszłości. Zbyt duże comiesięczne obciążenie może w znaczący sposób ograniczyć jakość życia. Ważne jest również to, czy w przypadku ewentualnej śmierci czy poważnej choroby ubezpieczonego, jego rodzina będzie w stanie samodzielnie się utrzymać. Duże znaczenie będzie tu miała ilość małoletnich dzieci na utrzymaniu. Wysokość sumy ubezpieczenia powinna uwzględniać wydatki na prowadzenie domu oraz potrzeby, jakie mają członkowie rodziny, najlepiej, jakby mogła w całkowity sposób zastąpić dochody ubezpieczonej osoby.

Warto ubezpieczyć swoje zdrowie na wypadek jakiejkolwiek nieprzewidywalnej sytuacji życiowej.

Wykupując ubezpieczenie na życie, takie jak polisa “moi bliscy“, człowiek ma zagwarantowaną wypłatę odszkodowania na wypadek kalectwa lub bardzo poważnej choroby. W razie śmierci ubezpieczonego, jego najbliżsi, których wskazał w polisie będą mogli liczyć na odszkodowanie. Jest to niezmiernie ważne, gdy osoba ubezpieczona była głównym żywicielem rodziny. Należy więc poważnie pomyśleć nad tym, czy miesięczne składki na ubezpieczenie w dłuższym okresie nie okażą się korzystną lokatą. Tym bardziej, że wykupienie polisy nie zawsze musi oznaczać wysokiego zobowiązania finansowego.

Wystarczy wybrać taką ofertę, na którą kogoś będzie stać, a która w razie nieszczęśliwego wypadku zapewni bezpieczeństwo finansowe ubezpieczonej osoby bądź jej najbliższej rodziny. Aby móc skorzystać z taniej polisy na życie, warto ubezpieczyć się jeszcze, kiedy jest się młodym, zdrowym oraz pełnym sił człowiekiem.

Polisa na życie zawsze będzie trafioną inwestycją, należy tylko znaleźć odpowiedni kompromis między możliwościami finansowymi, a ochroną ubezpieczeniową na jaką będzie można liczyć w każdej nieprzewidzianej sytuacji. Każdy powinien dopasować polisę na życie do własnych potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites