Centrum Usług Bankowych TalentowiSKO, czyli dzieci i młodzież z finansami za pan brat - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Bankowość spółdzielcza / TalentowiSKO, czyli dzieci i młodzież z finansami za pan brat

TalentowiSKO, czyli dzieci i młodzież z finansami za pan brat 0

TalentowiSKO, czyli dzieci i młodzież z finansami za pan brat

Połączenie przedsiębiorczości, odpowiednich nawyków zarządzania finansami i zaradności życiowej z talentem to najlepsza droga do odniesienia sukcesu, a tym samym zrealizowania marzeń. Z takim przesłaniem wychodzą Banki Spółdzielcze do dzieci i młodzieży w ramach I edycji programu TalentowiSKO, która rozpoczęła się 2 września 2013 roku i potrwa do końca roku szkolnego 2013/2014. Grupa BPS zapowiada też kolejne edycje.

 

Gra słów talent + SKO (Szkolne Kasy Oszczędnościowe) w pełni oddaje ideę, jaka przyświeca programowi edukacyjnemu Banków Spółdzielczych. Jego celem jest wspieranie dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych w rozwijaniu ich talentów, w oparciu o dobre nawyki w zakresie mądrego gospodarowania finansami. Poza tym program ma zmienić nastawienie do pieniądza, który przez wielu kreowany jest jako produkt związany z wyrzeczeniami i niedogodnościami, jakie wynikają z konieczności jego zarabiania. TalentowiSKO ma pokazać dzieciom i młodym ludziom, że odpowiednie podejście do swojego talentu pozwoli im czerpać przyjemność z pracy, która da im nie tylko satysfakcję, pomoże się rozwijać, ale także przyniesie zyski w postaci pieniędzy.


 

Program oparty o nowoczesną platformę internetową jest skonstruowany tak, aby odpowiadać na potrzeby uczniów z różnych grup wiekowych – klasy 1-3, 4-6, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Dzieci ze szkół podstawowych poznają m.in. polskie pieniądze i ich wartość, a także nauczą się, jak nimi odpowiedzialnie dysponować, oszczędzać i wydawać na konkretny cel. Młodzież gimnazjalna zyska praktyczną wiedzę o finansach, która ma im pomóc w byciu przedsiębiorczym poprzez organizowanie działań ukierunkowanych na zdobycie środków finansowych na konkretny cel, np. społeczny. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają np. zasady funkcjonowania instytucji bankowych oraz ich produktów, zasady tworzenia biznesplanu czy sposoby na pozyskanie funduszy mających pomóc im sfinansować szkolne przedsięwzięcie, studia czy własny biznes.

Strona internetowa programu składa się z 5 głównych sekcji. W zakładce WiadomościSKO znajdują się najnowsze informacje o programie. OsobistościSKO opisują osoby, które dokonały przełomowych odkryć, osiągnięć i mogą być inspiracją. Sekcje OpowieściSKO i SłownikowiSKO dotyczą tematyki finansów, która jest przybliżana w bardzo przystępny sposób, a w dziale BlogowiSKO szkoły mogą pisać o swoim zaangażowaniu w program oraz zamieszczać zdjęcia. Wszystkie informacje w poszczególnych kategoriach dostosowane są do grup wiekowych. Nie brakuje także panelów dla rodziców i nauczycieli. Ponadto uczniowie mogą brać udział w ogólnopolskich konkursach z zakresu oszczędzania z atrakcyjnymi nagrodami. Konkursy będą trwały do 15 kwietnia 2014 roku.

Z kolei szkoła otrzyma scenariusze lekcji o finansach i oszczędzaniu, adekwatne do poziomów klas1-3 i 4-6, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także bezpłatne pomoce dydaktyczne, w tym akcesoria komputerowe, sportowe i przybory do pisania oraz malowania.

Każda szkoła może skorzystać z możliwości, jakie daje TalentowiSKO. Wystarczy, że skontaktuje się z wybranym bankiem spółdzielczym działającym w jej miejscowości i biorącym udział w programie oraz poprosi o dostęp do platformy internetowej.

Sylwia Stwora


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites