Centrum Usług Bankowych Biometria - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie

Biometria 0

Biometria

Od 20 stycznia 2014 r. Bank Spółdzielczy w Limanowej poszerzyła swoją ofertę o innowacyjną usługę biometrii Finger Vein, która polega na skanowaniu naczyń krwionośnych palca dłoni.

 

 

Jest to nowoczesny sposób identyfikacji Klienta, który ułatwi i przyspieszy weryfikację tożsamości, a dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.


 

Cała procedura jest bardzo prosta. Po wcześniejszym zeskanowaniu naczyń krwionośnych i uruchomieniu usługi w Banku, należy do wypłaty gotówki w bankomacie podać jedynie swój PESEL, przyłożyć palec do czytnika i w ten sposób dokonywana jest autoryzacja transakcji. Skaner naczyń krwionośnych prześwietla palec niewidzialnym i nieszkodliwym dla człowieka światłem w podczerwieni, które jest absorbowane przez hemoglobinę znajdującą się w płynącej w żyłach palca krwi powodując tworzenie cienia. Taki obraz cienia jest przetwarzany na krótki i niepowtarzalny kod biometryczny, dlatego właściwie identyfikuje Klienta.

Należy pamiętać, że aby wypłacić pieniądze niezbędny jest żywy układ naczyń krwionośnych w palcu, nie wystarczą same linie papilarne.

Zapraszamy do naszych placówek, których adresy są dostępne na http://bs.limanowa.pl/placowki-i-bankomaty.html

BS w Limanowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites