Centrum Usług Bankowych Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej? - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Bank wiedzy / Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej?

Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej? 0

bank wiedzyW Polsce działa coraz więcej firm pożyczkowych. Ich oferta jest dostępna u mniejszych i większych pośredników finansowych, a także, coraz szerzej, w kanale internetowym. Jak sprawdzić, czy firma, której reklamę lub stronę internetową widzisz, jest wiarygodnym pożyczkodawcą? Co powinno budzić twoje obawy?

Przed wyborem konkretnej oferty warto poszukać w sieci informacji na temat firmy, z której usług chcesz korzystać. Dobrym źródłem jest jej oficjalna witryna, ale również fora internetowe, na których internauci dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami odnośnie produktów i marek. Najbezpieczniej jest korzystać z usług znanych, istniejących od kilku lat na rynku firm pożyczkowych. O instytucji finansowej dobrze świadczą również oddziały posiadane na terenie wielu krajów. Warto także sprawdzić, czy firma otrzymała certyfikaty lub nagrody nadane przez zewnętrzne instytucje. To znak potwierdzający wiarygodność pożyczkodawcy.


 
Dla pewności możesz skontrolować, czy firma nie znajduje się przypadkiem na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego, która umieszczona jest na stronie internetowej KNF-u. Pomocna może być także infolinia konsumencka dostępna pod numerem 800 007 707.
 
Oferta znakiem wiarygodności

kuletaWiarygodność firmy ocenić można również po jej ofercie. Rzetelna instytucja finansowa powinna w jasny, przejrzysty sposób informować o oprocentowaniu, całkowitym koszcie pożyczki i terminie spłaty. Należy dokładnie przyjrzeć się umowie, zwłaszcza dopiskom umieszczonych małym drukiem na jej końcu. Jeżeli nie znajdziesz w niej podstawowych informacji o pożyczce, oferta firmy może, budzić twoje wątpliwości. Przeanalizuj także wszystkie dodatkowe koszty, które musisz ponieść – mówi Łukasz Kuleta, Marketing Manager, Ferratum Bank. Zwróć szczególną uwagę na obowiązek uiszczenia opłaty przygotowawczej. Są firmy, które żądają należności za samo sprawdzenie możliwości pożyczenia pieniędzy. Możesz więc ponieść koszty za pożyczkę, której nie dostaniesz.

 

Bezpieczna pożyczka w 5 krokach:

Krok 1. Przyjrzyj się dokładnie stronie internetowej firmy

Krok 2. Poczytaj informacje i opinie umieszczone w sieci

Krok 3. Przeanalizuj, czy oferta firmy zawiera wszystkie niezbędne informacje o warunkach pożyczki

Krok 4. Policz całkowity koszt pożyczki i porównaj ofertę firmy z konkurencją

Krok 5. Dokładnie przeczytaj umowę – a w razie niejasności skonsultuj się ze specjalistą

ferratum bank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites