Centrum Usług Bankowych Eko kredyt z dotacją – to się opłaca! - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Bankowość spółdzielcza / Eko kredyt z dotacją – to się opłaca!

Eko kredyt z dotacją – to się opłaca! 0

Eko kredyt z dotacją – to się opłaca

Dobra wiadomość dla mieszkańców województwa łódzkiego planujących modernizację ogrzewania w domu, termomodernizację budynku lub budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Dzięki kredytowi z dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi taką inwestycję można wykonać zdecydowanie taniej. Kredyt z dotacją w swojej ofercie posiada m.in. ESBANK Bank Spółdzielczy.

 

 

Bądź eko

Inwestycje takie jak wymiana kotłów czy pomp ciepła na nowe, podłączenie do miejskiej sieci cieplnej, termomodernizacja budynku czy budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, nie tylko mają swój wymiar ekologiczny, ale również pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Sama inwestycja może być jednak sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Planując eko działanie warto więc skorzystać z kredytów z dotacją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dzięki temu Klienci nie tylko otrzymają dotację na pokrycie do 40% kosztów kwalifikowanych inwestycji, ale również kwotę inwestycji będą mogli spłacać w ratach przez maksymalnie 5 lat.


 

Podstawowe informacje

Kredyt z dotacją WFOŚiGW w Łodzi dostępny jest w placówkach ESBANKU Banku Spółdzielczego, a skorzystać z niego mogą właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości położonych w województwie łódzkim, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza. Dodatkowo z kredytu z dotacją na wykonanie termomodernizacji mogą skorzystać także wspólnoty mieszkaniowe. Okres kredytowania wynosi do  5 lat, natomiast wysokość przyznanej dotacji to maksymalnie 40% kosztów kwalifikowanych. Dotacja przyznawana jest w formie częściowej spłaty kapitału.

Szczegółowe informacje dotyczące kosztów kwalifikowanych poszczególnych inwestycji znaleźć można na stronie internetowej ESBANKU www.esbank.pl lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej www.wfosigw.lodz.pl.

W niedalekiej przyszłości w ofercie ESBANKU pojawią się kolejne kredyty z dopłatami WFOŚiGW w Łodzi – na realizację zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest oraz na podłączenia do kanalizacji sanitarnej. Informacje na ten temat będą pojawiać się na stronie internetowej banku – www.esbank.pl.

 

ESBANK Bank Spółdzielczy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites