Centrum Usług Bankowych Skarbiec TFI - towarzystwo funduszy inwestycyjnych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Fundusze Inwestycyjne / Skarbiec TFI – towarzystwo funduszy inwestycyjnych

Skarbiec TFI – towarzystwo funduszy inwestycyjnych 0

Skarbiec TFI - towarzystwo funduszy inwestycyjnych

Skarbiec TFI SA powstało w 1997 roku, jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Jesteśmy licencjonowaną instytucją finansową, zarządzamy funduszami inwestycyjnymi i portfelami przestrzegając zasad ograniczania ryzyka inwestycyjnego.

 

 

Oferta Towarzystwa uwzględnia fundusze dostosowane do różnorodnych potrzeb inwestorów zarówno pod względem oczekiwanej stopy zwrotu, jak i poziomu akceptowanego ryzyka inwestycyjnego. Obecnie Skarbiec TFI SA zarządza 46 funduszami i subfunduszami, w których zgromadzono aktywa o wartości ponad 14 mld złotych. Towarzystwo było wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym za innowacyjność oraz rentowność zarządzanych funduszy.


 

W 2002 roku Gazeta Giełdy „Parkiet” uznała Skarbiec TFI SA najlepszym Towarzystwem funduszy inwestycyjnych w 2002 r., honorując Skarbiec TFI SA doroczną statuetką Byka i Niedźwiedzia. W 2006 roku Towarzystwo zdobyło nagrodę LIDER RYNKU w kategorii Najlepsza Firma Finansowa w Polsce oraz tytuł EURO LEADERA.

Rok później Skarbiec TFI SA został wybrany najlepszym Towarzystwem – tym razem w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” i firmy Analizy Online. Także w 2007 roku Skarbiec TFI SA zostało uznane za jedną z najsilniejszych marek w kategorii „Business Superbrands” w rankingu międzynarodowej organizacji Superbrands. Skarbiec TFI jako pierwszy wprowadził na rynek kilkanaście innowacji produktowych – w tym pierwszy fundusz parasolowy, pierwszy fundusz inwestycyjny zamknięty czy pierwszy fundusz rynku pieniężnego. Skarbiec TFI we współpracy z JPMorgan Asset Manament utworzyło Skarbiec – JPMorgan Asset Management Funds Polska SFIO. W ramach struktury funduszu parasolowego dostępne są dwa subfundusze akcji oraz dwa dłużne.

Subfundusze stworzone są w formule master-feeder co oznacza, że fundusz zarządzany przez Skarbiec TFI całość środków inwestuje w strategie JPMorgan. W takiej formule Klient otrzymuje fundusz zagraniczny podlegający polskim regulacjom (np. podatkowym). W przeciwieństwie do konkurencyjnych funduszy zagranicznych, nie ma obowiązku samodzielnego rozliczania podatków, tak jak to ma miejsce w przypadku funduszy Luxemburskich.

Misją Towarzystwa jest wniesienie znacznego wkładu w rozwój rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce oraz zdobycie znaczącego w nim udziału. Pragniemy to osiągnąć, świadcząc usługi na wysokim poziomie, oferując innowacyjne produkty. Filozofia inwestycyjna Towarzystwa zakłada aktywne i zdyscyplinowane zarządzanie portfelami funduszy oraz aktywami Klientów w ramach usługi asset management, według ściśle określonych reguł. Innowacyjne podejście Skarbca TFI do zmieniających się trendów rynkowych pozwala Towarzystwu dotrzeć do szerokich grup Inwestorów.

 

skarbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites