Centrum Usług Bankowych Copernicus Capital TFI SA - towarzystwo funduszy inwestycyjnych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Fundusze Inwestycyjne / Copernicus Capital TFI SA – towarzystwo funduszy inwestycyjnych

Copernicus Capital TFI SA – towarzystwo funduszy inwestycyjnych 0

Copernicus Capital TFI SA - towarzystwo funduszy inwestycyjnych

Copernicus Capital TFI SA jest pierwszym w Polsce, niezależnym od instytucji finansowych, Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych. Działa na rynku funduszy od października 2004 roku na mocy ustawy i pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. W lipcu 2010 roku uruchomiony został Fundusz Inwestycyjny Otwarty FIO w skład którego wchodzi 5 subfunduszy o zróżnicowanej polityce inwestycyjnej. Towarzystwo obecnie zarządza majątkiem o łącznej wartości 8,8 mld zł (31.03.2014). Pod względem wysokości posiadanych aktywów Copernicus znajduje się w pierwszej dziesiątce największych TFI na rynku.

 

 

Towarzystwo wielokrotnie zdobywało prestiżowe nagrody oraz wyróżnienia, nadawane m.in. przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę Expander oraz Gazetę Finansową. Zarządzający Subfunduszem Akcji Dywidendowych został już trzykrotnie uhonorowany Złotym Portfelem Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” w 2012 roku w kategorii „Najlepszy fundusz akcji polskich” oraz ponownie w 2013 roku w tej samej kategorii i dodatkowo za  „Najlepszy wynik wśród funduszy inwestycyjnych rynku kapitałowego”. W 2013 roku został także wyróżniony przez zagraniczny portal Citywire Global w zestawieniu zarządzających, którzy uzyskali najlepsze wyniki inwestycyjne w 2013 roku na świecie jako jedyny Polak.

 

Głównymi obszarami działalności Copernicus Capital TFI SA są fundusze inwestycyjne zamknięte, fundusze sekurytyzacyjne oraz fundusze inwestycyjne otwarte. W ramach oferty Towarzystwo tworzy i zarządza funduszami, które pozwalają na budowę optymalnych portfeli inwestycyjnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb inwestora, zarówno pod względem oczekiwanej stopy zwrotu, jak i poziomu akceptowanego ryzyka inwestycyjnego. Towarzystwo obecnie zarządza 53 dedykowanymi funduszami zamkniętymi (w tym 7 funduszami sekurytyzacyjnymi), które skierowane są do podmiotów inwestujących w szczególności na rynkach nieruchomości, wierzytelności korporacyjnych i detalicznych oraz innych aktywów nie będących przedmiotem obrotu na rynkach regulowanych.


 

Copernicus Capital TFI SA ma jasno określoną strategię rozwoju – chce stać się instytucją finansową pierwszego wyboru dla wszystkich podmiotów chcących zainwestować posiadane środki. Wyróżnia je nie tylko doświadczenie i zdobyte uprawnienia, ale ogromne zaplecze autorskich rozwiązań oraz przejrzyste zasady współpracy.

Towarzystwo wchodzi w skład grupy kapitałowej – Grupa Copernicus, gdzie podmiotem dominującym jest dom maklerski Copernicus Securities SA, który należy do czołówki instytucji finansowych pozyskujących finansowanie dłużne w formie emisji obligacji.

 

copernikus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites