Centrum Usług Bankowych O bankowości spółdzielczej w Sejmie - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Bankowość spółdzielcza / O bankowości spółdzielczej w Sejmie

O bankowości spółdzielczej w Sejmie 0

O bankowości spółdzielczej w Sejmie

W Sali Kolumnowej Sejmu RP, 27 czerwca br. odbyła się konferencja pn. „Społeczna rola banków spółdzielczych w Polsce”. Patronat nad konferencją objął Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak.

 

Konferencję zorganizowano w ramach obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej, które w tym roku po raz pierwszy od osiemnastu lat świętowane jest w  nowej formule, lokalnie, w ośrodkach siedzib banków spółdzielczych. Konferencję wzbogaciła niezwykle interesująca, unikalna wystawa zdjęć ukazujących zmiany, jakie zaszły w wizerunku banków spółdzielczych na przestrzeni ostatnich 25 lat, pochodzących z kolekcji prywatnych lub będących własnością uczestniczących w konferencji banków spółdzielczych.


 

Konferencję otworzyli: Wicemarszałek Sejmu RP, Eugeniusz Grzeszczak oraz Prezes Zarządu KZBS, Krystyna Majerczyk-Żabówka.

1

W trakcie konferencji na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odznaczeni zostali za zasługi w działalności na rzecz krzewienia idei spółdzielczości oraz rozwoju przedsiębiorczości, za osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności lokalnej.

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Józef  Kapłanek, prezes Zarządu O.K. Banku Spółdzielczego w Knurowie 

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Marek Byzdra, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Łowickiej w Łowiczu

Józef Gąsiorowski, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Halina Choroś, prezes Zarządu Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach

Józef Czysz, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miedźnej

Andrzej Szwejkowski, prezes Zarządu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie

Tadeusz Tur, prezes Zarządu Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Giżycku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

 

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

Edward Biernacki, prezes Zarządu Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce

Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej

Irena Klein, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ustce

Zofia Korczak, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lesznowoli

Władysław Mikucewicz, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubartowie

Helena Wasilewska, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej

Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pan Minister Olgierd Dziekoński.

Wartości spółdzielcze a realizacja celów społecznej gospodarki, model biznesowy banków spółdzielczych jako czynnik aktywizacji lokalnego środowiska czy ukazanie banków spółdzielczych poprzez realizację celów gospodarczych – to tylko niektóre z tematów poruszanych w Sali Kolumnowej. Trzygodzinną konferencję podzielono na dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich ukazywał wpływ banków spółdzielczych na rozwój ekonomii społecznej. Drugi natomiast dotyczył banków spółdzielczych jako podmiotów społecznie odpowiedzialnych. Uczestnicy podczas konferencji podkreślali m.in. mocne strony bankowości spółdzielczej, zwracając uwagę na takie aspekty jak: lokalność, nowoczesność a przede wszystkim  społeczna odpowiedzialność, które charakteryzują banki spółdzielcze. Społeczna odpowiedzialność banków spółdzielczych jest w istocie wzorcem tego, co wypełnia treścią robiącą ostatnio karierę w środowisku wielkich korporacji, formułę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). W środowisku spółdzielczym jest to autentyczna postawa wypływająca z idei solidarności lokalnej i poczucia wspólnoty interesów, nigdy nie była elementem swoistej mody lub tylko zewnętrznego wizerunku. Filozofia, w której dobro szerokiego kręgu interesariuszy stało się autentyczną wizytówką bankowości spółdzielczej, zaowocowała wizerunkiem przyjaznego banku spółdzielczego.

Konferencja pn. „Społeczna rola banków spółdzielczych w Polsce” stanowiła też doskonałą okazję do zaprezentowania na szerokim forum poglądów i opinii środowiska polskiej bankowości spółdzielczej a także roli tego sektora w życiu społeczno-gospodarczym kraju.

 

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites