Centrum Usług Bankowych OC możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Ubezpieczenia / OC możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym

OC możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym 0

OC możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym

Miałeś kolizję, a sprawca nie chce okazać polisy OC? A może nosisz się z zamiarem zakupu używanego samochodu, ale masz wątpliwości, czy posiada ważne ubezpieczenie? Wystarczy Ci numer rejestracyjny auta, aby zdobyć interesującą Cię informację.

 

Wszelkie dane uzyskasz za pośrednictwem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, czyli bazy z informacjami na temat polis komunikacyjnych OC i AC.


 

Najszybszym sposobem na zdobycie cennych informacji jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej na stronie UFG. Aby zidentyfikować umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, wystarczy w odpowiednie pola wpisać numer rejestracyjny samochodu bądź jego numer VIN (numer nadwozia). Musisz również wybrać datę, w której chcesz potwierdzić ważność OC, a w przypadku gdy doszło do wypadku musisz podać także kraj, w którym zdarzenie miało miejsce – jak informuje mfind.

Po kilkunastu sekundach odpowiedź automatycznie wyświetli się na danej stronie. Znajdziesz w niej takie informacje jak numer polisy OC, marka pojazdu, nazwa firmy ubezpieczeniowej i jej dane adresowe.

System może też wyświetlić informację o braku pokrycia ubezpieczeniowego danego auta na dzień szkody. Może to wynikać z tego, że właściciel pojazdu rzeczywiście nie wykupił ubezpieczenia OC bądź nie przedłużył jej ważności. Inny powód braku danych wiąże się z tym, że być może ubezpieczyciel nie przesłał informacji o umowie do Ośrodka Informacji UFG. Firma na to 14 dni, zatem możesz jeszcze raz sprawdzić OC interesującego Cię pojazdu następnego dnia lub później.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites