Centrum Usług Bankowych Oszczędzaj na ogrzewaniu dzięki energii słonecznej - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Wywiad / Oszczędzaj na ogrzewaniu dzięki energii słonecznej

Oszczędzaj na ogrzewaniu dzięki energii słonecznej 0

Oszczędzaj na ogrzewaniu dzięki energii słonecznej

Nowoczesne technologie ekologiczne pozwalają na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i istotne uniezależnienie się od rosnących cen energii w przyszłości. Budując lub remontując dom warto rozważyć wykorzystanie pompy ciepła, kolektorów słonecznych czy wytwarzających prąd paneli fotowoltaicznych. Dzięki nim oszczędności na rachunkach mogą wynieść nawet kilka tysięcy zł w skali roku.

 

Najlepsze efekty, w przypadku ekologicznych technologii, daje zintegrowanie ich w jeden funkcjonalny system. Rozwiązanie tego typu dostępne jest już na rynku, a zamówić je można w Banku Ochrony Środowiska. BOŚ EKOsystem w kompleksowy sposób wykorzystuje współpracę trzech niewielkich odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła, kolektorów słonecznych, służących do podgrzewania wody i paneli fotowoltaicznych, wytwarzających prąd dzięki energii słonecznej. W efekcie do ogrzania domu i wody nie trzeba sięgać po tradycyjne źródła energii jak gaz, olej czy węgiel. Oznacza to realne korzyści finansowe w budżecie rodziny. W porównaniu do standardowych systemów grzewczych – w skali roku można mówić nawet o kilku tysiącach złotych oszczędności.


 

Decydując się na BOŚ EKOsystem nie trzeba być ekspertem znającym od podszewki tajniki nowoczesnych eko urządzeń, zastanawiać się nad tym jak działają i czy w domu naprawdę będzie ciepło. Cały proces inwestycyjny bierze na siebie bank. Pakiet obejmuje dobór odpowiedniego wariantu BOŚ EKOsystem, dopasowanego do wielkości i rodzaju domu, a także liczby mieszkających w nim osób, jego montaż i finansowanie.

Warto podkreślić, że BOŚ EKOsystem jako pierwszy na polskim rynku, objęty jest ochroną ubezpieczeniową od spadku zakładanej wydajności instalacji fotowoltaicznej. System umożliwia ponadto mobilne zarządzanie instalacją grzewczą – w tym za pomocą tabletu lub smartfona.

 

Bank Ochrony Środowiska S.A.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites