Centrum Usług Bankowych Ana Moura w ramach cyklu Deutsche Bank Invites - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Po godzinach / Ana Moura w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

Ana Moura w ramach cyklu Deutsche Bank Invites 0

Ana Moura w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

Portugalska wokalistka Ana Moura wystąpiła 25 listopada w warszawskim Klubie Palladium w ramach cyklu Deutsche Bank Invites. Publiczność przyjęła jedną z największych przedstawicielek młodego pokolenia fado owacjami na stojąco.

Do tej pory w cyklu Deutsche Bank Invites, organizowanym od 2008 roku, odbyło się niemal 30 koncertów. Dla warszawskiej publiczności zagrali między innymi Leonard Cohen, Branford Marsalis, Herbie Hancock, Cesaria Evora, Joe Cocker, Michael Buble, Chris Botti, Avishai Cohen, Fredrika Stahl czy kolejna przedstawicielka fado, Mariza.

Ana Moura zadebiutowała w 2003 roku albumem „Guarda-me a Vida na Maoî” i szybko zyskała rzeszę wiernych fanów. Wokalistka dysponuje mocnym i przejmującym głosem. Podczas koncertu Deutsche Bank Invites nastrojowe pieśni fado, w tym nostalgiczne „Haveos de Acordar” czy tytułowe „Desfado” z najnowszej płyty, przeplatały się z anglojęzycznymi balladami i coverami znanych utworów. Moura w trakcie swojej kariery współpracowała z wieloma gwiazdami rocka, między innymi z Timem Riesem, saksofonistą The Rolling Stones i Princem, a także z wybitnym jazzmanem Herbiem Hancockiem. Jej ostatnim albumem było wydane w 2012 roku „Desfado”, które dwukrotnie zyskało tytuł platynowej płyty i długo nie schodziło z listy najchętniej kupowanych płyt w Portugalii.

43894794

 

– Koncerty Any Moury są rzeczywiście niezwykłe. To charyzmatyczna artystka i znakomita wokalistka. W tym roku zapraszamy jeszcze na świąteczny koncert 10-krotnych zdobywców Grammy – grupy Take 6, którzy 5 grudnia w Teatrze Dramatycznym wystąpią w ramach cyklu Deutsche Bank Invites – dodaje Sabina Salamon, rzecznik prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce.

Podczas wtorkowego koncertu Ana Moura wystąpiła z grupą znakomitych muzyków – byli to Pedro Soares  (gitara akustyczna), André Moreira (bas), João Gomes (keyboard) i Mário Costa (perkusja). Publiczności szczególnie do gustu przypadła gra na tradycyjnej gitarze portugalskiej w wykonaniu Ângelo Freire.

– Jako inicjator i mecenas koncertów z cyklu Deutsche Bank Invites, jesteśmy dumni, że do tej pory udało nam się zaprosić do Polski tak wielu wspaniałych artystów. Ten sześcioletni projekt jest doskonałym przykładem inicjatywy angażującej biznes w strefę kultury – mówi Wiceprezes Deutsche Bank Polska, Leszek Niemycki.

Organizatorem koncertów Any Moury jest agencja koncerty.com, od wielu lat współpracująca z Bankiem w ramach cyklu Deutsche Bank Invites.

 

Deutsche Bank Polska S.A.


 

One thought on “Ana Moura w ramach cyklu Deutsche Bank Invites

  1. Pingback: Dwucyfrowe wyniki produktów inwestycyjnych z oferty Deutsche Bank - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites