Centrum Usług Bankowych Kto się cieszy z kursu franka szwajcarskiego? - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Po godzinach / Kto się cieszy z kursu franka szwajcarskiego?

Kto się cieszy z kursu franka szwajcarskiego? 0

Kto się cieszy z kursu franka szwajcarskiego

Czy ktoś może cieszyć się z rekordowo wysokiego kursu franka szwajcarskiego? Okazuje się, że tak. Skorzystały na nim… biegaczki narciarskie z Norwegii

Dlaczego? Otóż Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wypłaca premie za zwycięstwa we frankach szwajcarskich. W przypadku Norweżek, które dominują w Pucharze Świata i zajęły czołowe w zakończonym niedawno Tour de Ski, konieczne jest przeliczenie nagród na korony, bowiem w Norwegii rachunki bankowe można prowadzić tylko w walucie krajowej.

Przy obecnym, najwyższym od lat, kursie franka szwajcarskiego oznacza to, że Marit Bjoergen, Therese Johaug i ich koleżanki zarobiły nawet 15 proc. więcej, niż miałoby to miejsce przed kilkoma dniami. Mogą się więc cieszyć, zwłaszcza, że premii za Tour de Ski jeszcze nie przelano.

Najwięcej z tytułu premii przypadło Bjoergen, która “wybiegała” 232 tys. CHF. Łącznie Norweżki zdobyły 493 tys. 635 franków szwajcarskich.

DB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites