Centrum Usług Bankowych Z kredytem za pan brat – poradnik „Dekalog Świadomego Pożyczania” już w sprzedaży - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Z kredytem za pan brat – poradnik „Dekalog Świadomego Pożyczania” już w sprzedaży

Z kredytem za pan brat – poradnik „Dekalog Świadomego Pożyczania” już w sprzedaży 0

Książka_partnerzy

Z pozoru w zaciągnięciu kredytu nie ma nic trudnego. Trzeba znaleźć odpowiednią ofertę, złożyć wniosek i czekać na odpowiedź z banku, a potem spłacać zobowiązanie zgodnie z umową. W praktyce ubieganie się o świadczenie finansowe to bardzo złożony proces, zaczynając od poszukiwań produktu skrojonego na miarę Twoich potrzeb, przez formalności związane z procesem kredytowania, po okres regulowania kredytu zarówno terminowo, jak i w przypadku pojawienia się problemów z oddaniem bankowi należności.


Aby przejść przez każdy z etapów bez szwanku dla stanu domowych finansów oraz własnego zdrowia, potrzebne jest wsparcie. Niekoniecznie musi to być pracownik banku, który przecież dąży do sprzedania produktu swojego pracodawcy. Również poszukiwanie informacji w internecie czy u znajomego, który niedawno dołączył do grona kredytobiorców może nie być optymalnym rozwiązaniem. Co innego rady ze strony osoby, która nie tylko poznała rynek finansowy od środka, na co dzień jest związana zarówno z branżą bankową, jak i sektorem pożyczkowym,ale na swoim koncie ma również niejedną przygodę z kredytem. Jeśli chcecie łatwiej poruszać się w sprawach dotyczących finansów osobistych to „Dekalog Świadomego Pożyczania” jest poradnikiem, który stanie się Waszym sprzymierzeńcem w codziennych zmaganiach z kredytem czy pożyczką.

Jak sama nazwa wskazuje, „Dekalog Świadomego Pożyczania” podejmuje temat 10 najważniejszych zagadnień dotyczących kredytu, analizując każde z nich dogłębnie, od A do Z. W poszczególnych rozdziałach można przeczytać praktyczne porady związane z pożyczeniem pieniędzy na realizację celu, którym może być zakup domu, mieszkania, samochodu czy też pożyczka na pokrycie niespodziewanych wydatków. Poparciem dla teorii są przykłady z życia wzięte w prosty sposób obrazujące sytuacje i problemy, z jakimi możesz się spotkać decydując się na życie z kredytem. Jeśli do tej pory pojęcia typu RRSO, poręczenie, scoring, zdolność kredytowa itp. były dla Ciebie czarną magią, za sprawą poradnika zostaną one odczarowane, gdyż autor dokonuje ich „tłumaczenia” z wersji dla specjalistów na język zwykłego człowieka bez wiedzy ekonomicznej. Sporą dawkę przydatnych informacji w poradniku znajdą zarówno osoby, związane umową kredytową, jak również ci, którzy rozważają podreperowanie stanu domowych finansów lub realizację marzeń z pomocą instytucji finansowej.

„Dekalog Świadomego Pożyczania” bierze pod lupę kwestie związane z racjonalnym zarządzaniem domowym budżetem. Zaprezentowane są tu instrumenty finansowe typu karta kredytowa czy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Dowiesz się również, czym jest i jak budować zdolność kredytową, niezbędną do zaciągnięcia zobowiązania. Zyskasz wiedzę na temat obliczania całkowitego kosztu kredytu lub pożyczki, sposobów zaoszczędnia na zadłużeniu (tak, to możliwe!) oraz tego, jak „czytać” umowę kredytową, aby nie dać się zaskoczyć „drobnym druczkiem”.

empik

Zaglądając do poradnika staniesz się bogatszy o zagadnienia wiązane z poręczeniem kredytu, zarówno od strony kredytobiorcy, jak i żyranta. Cenną podpowiedzią może okazać się część poświęcona wyborowi dobrego i wiarygodnego doradcy finansowego. Zdasz sobie sprawę, dlaczego terminowa spłata świadczenia powinna stać się priorytetem, a jak postępować w momencie, gdy z różnych powodów – czy to własnego niedbalstwa, czy też poważniejszych zdarzeń (np. utrata pracy, poważna choroba itp.), na drodze pojawi się firma windykacyjna lub komornik. Dlaczego najgorsze co możesz zrobić w takiej sytuacji to schowanie głowy w piasek? Jak rozmawiać z wierzycielem, aby bez szwanku wyjść z tarapatów finansowych, w które wpadłeś?

Myślą przewodnią, która przyświecała autorowi poradnika było to, aby pokazać kredytobiorcy – zarówno aktualnemu, jak i przyszłemu, że w starciu z potężną instytucją jaką jest bank, za którym kryje się szereg procedur i specjalistów, można toczyć równą walkę, a wręcz pełnić rolę równorzędnego partnera.

Za „Dekalogiem Świadomego Pożyczania” stoi Rafał Tomkowicz mający na swoim koncie 14-letnie doświadczenie w bankowości wyniesione z pracy na stanowiskach menadżerskich i doradczych w kilku znaczących instytucjach finansowych w Polsce. Specjalizuje się w finansach osobistych, ale jak podkreśla, nie jest żadnym finansowym guru. Rafał Tomkowicz to organizator oraz prelegent konferencji związanych z tematyką finansową oraz inicjator prac nad kampanią społeczną dotyczącą upowszechnienia „Kodeksu Świadomego Kredytobiorcy”. Stoi na czele sfera-finansow.pl – jednej z pierwszych internetowych porównywarek finansowych, a także portalu o bankowości banking-magazine.pl oraz serwisu loan-magazine.pl w całości skupiającego się na pożyczkach pozabankowych. W jego dorobku znajduje się wiele publikacji poświęconych bankowości detalicznej.

Sylwia Stwora

One thought on “Z kredytem za pan brat – poradnik „Dekalog Świadomego Pożyczania” już w sprzedaży

  1. Pingback: NEWS24H.pl - Z kredytem za pan brat – poradnik „Dekalog Świadomego Pożyczania” już w sprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites