Centrum Usług Bankowych Raiffeisen wycofuje się Europy Środkowo-Wschodniej. Polska spółka-córka na sprzedaż - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Raiffeisen wycofuje się Europy Środkowo-Wschodniej. Polska spółka-córka na sprzedaż

Raiffeisen wycofuje się Europy Środkowo-Wschodniej. Polska spółka-córka na sprzedaż 0

Raiffeisen Polbank Logo

Austriacki Raiffeisen Bank International poinformował wczoraj, że zamierza wycofać się z działalności w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Sprzedaż zależnych spółek ma na celu zwiększenie rezerw kapitałowych.
Na sprzedaż wystawione zostaną spółki-córki RBI działające w Polsce i Słowenii oraz internetowy bank Zuno aktywny na rynku czeskim i słowackim. Do końca roku 2017 Raiffeisen ma zamiar zmniejszyć aktywa ważone ryzykiem w Rosji o około 20 proc., a na Ukrainie o około 30 proc. Planowane jest też szerokie ograniczenie lub wręcz wycofanie się z rynków azjatyckich i z USA.

Strata Raiffeisen Bank International wyniosła w ub. roku 493 mln euro, co uniemożliwiło wypłacenie dywidendy. RBI ma zamiar przeprowadzić restrukturyzację w tych dziedzinach, które wymagają znacznego kapitału, są nieopłacalne lub nie mają dużego znaczenia strategicznego.


ECh

2 thoughts on “Raiffeisen wycofuje się Europy Środkowo-Wschodniej. Polska spółka-córka na sprzedaż

  1. Pingback: Nowy produkt strukturyzowany w Raiffeisen Polbank; ostatnio zakończony przyniósł ponad 19% zysku - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie

  2. Pingback: PZU ma chrapkę na Raiffeisen Polbank - Banking-Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites