Centrum Usług Bankowych Amerykanie radzą inwestować w... złotówki i szekle - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Amerykanie radzą inwestować w… złotówki i szekle

Amerykanie radzą inwestować w… złotówki i szekle 0

Amerykanie radzą inwestować w... złotówki

Amerykański portal MarketWatch sugeruje swoim odbiorcom, aby rozważyli lokowanie kapitału w polskiej walucie. Złoty ma być bezpieczną przystanią dla inwestorów w niepewnych obecnie czasach.
Dziennikarze portalu uważają, że zarówno złoto, jak i frank szwajcarski nie są już bezpieczną lokatą środków. Alternatywą mają być polska waluta, dolary singapurskie oraz izraelskie szekle.

W odniesieniu do Polski MarketWatch stwierdza, że poczyniła ona olbrzymie kroki w ciągu ćwierćwiecza od przywrócenia ustroju demokratycznego. Za lokowaniem kapitału w złotówkach mają przemawiać niski poziom zadłużenia, limit konstytucyjny chroniący przed nadmiernym zadłużaniem oraz stały wzrost gospodarczy. Portal ocenia też, że w tej chwili plany przyjęcia przez Polskę wspólnej waluty europejskiej są bardzo odległe.

Stabilnymi walutami, idealnymi do lokowania kapitału w “niepewnych czasach” mają być również szekle oraz singapurskie dolary. W przypadku Izraela dziennikarze portalu posunęli się do stwierdzenia, że to w zasadzie Szwajcaria, tyle że z cieplejszym klimatem. Niskie stopy procentowe winny stanowić zachętę do dalszego inwestowania. Niepokój może budzić jedynie geograficzna bliskość państw arabskich wrogich wobec Izraela, ale – jak pisze MarketWatch – historia wielokrotnie dowiodła, że z kolejnych wojen państwo żydowskie wychodzi zawsze zwycięskie. Dolar Singapuru ma być z kolei doskonałym wyborem waluty pod kredyt mieszkaniowy z uwagi na niski poziom długów oraz wyjątkowo pracowite społeczeństwo, jak też dogodne położenie geograficzne państwa (z dala od miejsc zapalnych).

MarketWatch oczywiście nadal poleca zakup ziemi, bowiem wzrost liczby ludności będzie windował ceny gruntów ornych. Kapitał ulokowany w działki będzie więc pomnażał wraz skokami cen.


DB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites