Centrum Usług Bankowych Po upadku SKOK Wołomin blisko 800 tys. osób nie odzyska pieniędzy - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Po upadku SKOK Wołomin blisko 800 tys. osób nie odzyska pieniędzy

Po upadku SKOK Wołomin blisko 800 tys. osób nie odzyska pieniędzy 0

Po upadku SKOK Wołomin blisko 800 tys. osób nie odzyska pieniędzy

Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni sąd ogłosi upadłość likwidacyjną SKOK Wołomin. Część klientów parabanku może nie odzyskać swoich pieniędzy.
Chodzi o blisko 800 tys. klientów SKOK Wołomin, którzy zgromadzili na swoich rachunkach osobistych równowartość ponad 100 tys. euro. Oznacza to, że nie obejmuje ich pomoc świadczona z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który ubezpiecza środki zdeponowane w bankach do kwoty 100 tys. euro włącznie.

Poszkodowani klienci wołomińskiego parabanku zawiązali stowarzyszenie i zwrócili się do posłów różnych opcji oraz kancelarii prezydenta RP z prośbą o zajęcie się ich sprawą. Uważają, że Kasa Krajowa SKOK i KNF są obecnie ze sobą w sporze i przerzucają się odpowiedzialnością za zaistniałą sytuację, więc nie zapewniły im należytej ochrony.

Pozostali klienci SKOK Wołomin, którzy kwalifikowali się do pomocy z BFG mogli odbierać pieniądze w oddziałach PKO BP do końca lutego.


DB

2 thoughts on “Po upadku SKOK Wołomin blisko 800 tys. osób nie odzyska pieniędzy

  1. Pingback: NEWS24H.pl - Po upadku SKOK Wołomin blisko 800 tys. osób nie odzyska pieniędzy

  2. Pingback: Senator PiS wyprowadził pieniądze przeznaczone dla SKOK-ów? Taką tezę stawia "Wprost" - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites