Centrum Usług Bankowych Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy

Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy 0

Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy

Fuzja banków BNP Paribas i BGŻ (pierwszy wykupi 98,5 proc. akcji drugiego za kwotę 4,2 mld zł) może wiązać się z utratą pracy przez 1,9 tys. pracowników obu instytucji finansowych i zamknięciem blisko 120 placówek – podały media przed kilkoma dniami. Związki zawodowe działające w BNP Paribas zasiadły do rozmów z kierownictwem banku ws. planowanej redukcji, ale – z uwagi na brak porozumienia – zdecydowały się na wszczęcie sporu zbiorowego.

Rozmowy związkowców z zarządem banku toczyły się od 10 lutego. Dziś służby prasowe banku wystosowały komunikat, w którym poinformowały o wszczęciu sporu zbiorowego. Padło również zapewnienie, że kierownictwo BNP Paribas dołoży wszelkich starań, aby obie strony doszły do porozumienia.

Pod koniec lutego związkowcy przedstawili zarządowi swe żądania, których realizacji domagają się w obliczu redukcji zatrudnienia. Chodzi m.in. o: prawo do dodatkowych odpraw pieniężnych dla pracowników, z którymi nastąpi rozwiązanie stosunku pracy w ramach grupowego zwolnienia lub odpowiednio w razie konieczności rozwiązania przez pracodawcę stosunku pracy z pracownikiem indywidualnie z przyczyn niedotyczących pracowników, oraz prawo do premii restrukturyzacyjnej dla wszystkich pracowników.

Akcjonariusze BNP Paribas i Banku BGŻ w dniu 25 lutego wyrazili zgodę na fuzję. Przeciwwskazań nie ma też Komisja Nadzoru Finansowego.


ECh

2 thoughts on “Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy

  1. Pingback: NEWS24H.pl - Pracownicy BNP Paribas wszczęli spór zbiorowy

  2. Pingback: Kryzys w mediach społecznościowych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites