Centrum Usług Bankowych W ubiegłym roku pracę w polskich bankach straciło ponad 1700 osób - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / W ubiegłym roku pracę w polskich bankach straciło ponad 1700 osób

W ubiegłym roku pracę w polskich bankach straciło ponad 1700 osób 0

W ubiegłym roku pracę w polskich bankach straciło ponad 1700 osób

Serwis PRNews.pl opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród banków aktywnych na polskim rynku. Badanie dotyczyło zatrudnienia w ubiegłym roku. Z przedstawionych danych wynika, że w 2014 roku z pracą pożegnało się 1771 pracowników polskich banków. Najwięcej osób zwolnił Raiffeisen Polbank.

Na koniec ubiegłego roku w polskich bankach na etatach pracowało 124 tys. 53 osoby. Zatrudnienie straciło 1771 bankowców. Największą redukcję przeprowadził Raiffeisen Polbank, który rozwiązał umowy z 582 osobami. Pracę w Citi Handlowym straciło 488 osób, zaś Getin Noble Bank pożegnał 282 pracowników. Najmniejszą redukcję, dotyczącą dwóch etatów, przeprowadzono w Banku BPH.

Oczywiście w ubiegłym roku polskie banki również zatrudniały. Liderem pod tym względem jest PKO BP, gdzie przybyło 1490 etatów, ale wiąże się to z przejęciem banku Nordea. 480 nowych pracowników przyjął Alior Bank, a 200 – eurobank. Najmniej, bo o 21 pracowników, powiększył się w 2014 roku stan osobowy w BNP Paribas.

Redakcja PRNews.pl zwraca uwagę, że dane nie są pełne, bowiem część banków odmówiła udziału w ankiecie. Zauważalny jest już trend spadku ilości zatrudnionych w bankach pracowników. W ciągu czterech ostatnich lat zredukowano łącznie 6 tys. etatów. Wiąże się to nie tylko z fuzjami instytucji finansowych, ale też generalnymi oszczędnościami prowadzonymi przez banki. Likwidacja posad wynika też ze zmniejszenia ilości sprzedawanych produktów hipotecznych oraz z rosnącą popularnością bankowości online.

W tym roku zwolnienia planują PKO BP oraz BNP Paribas łączący się z Bankiem BGŻ.


DB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites