Centrum Usług Bankowych KPF: debata unijnych liderów o ochronie konsumentów - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / KPF: debata unijnych liderów o ochronie konsumentów

KPF: debata unijnych liderów o ochronie konsumentów 0

KPF debata unijnych liderów o ochronie konsumentów

Lider wśród unijnych think-tanków i jednocześnie uznany instytut badawczy CEPS (Centre for European Policy Studies) wraz z Instytutem ECRI (European Credit Research Institute) 12 maja 2015 r. organizują w Brukseli wyjątkową konferencję, poświęconą ochronie konsumenta na rynku w dobie nieustannego postępu w obszarze innowacyjnych usług finansowych.

Konferencja, w której udział wezmą wysocy przedstawiciele urzędów unijnych oraz krajowych urzędów nadzorczych, ma stworzyć platformę wymiany opinii na temat najlepszych praktyk zarówno tych nadzorczych, jak i dostawców usług finansowych. Celem debaty jej uczestników jest wypracowanie wspólnych, europejskich standardów nadzorczych na rynku finansowym. W konferencji weźmie udział także przedstawiciel KPF, a zarazem Przewodniczący Komitetu Prawno – Politycznego EUROFINAS, Marcin Czugan.

Debata będzie dotyczyć wszystkich sektorów rynku usług finansowych, w tym dostawców kredytu konsumenckiego, ubezpieczycieli, instytucji płatniczych i funduszy inwestycyjnych. Podczas konferencji uczestnicy postarają się odpowiedzieć na bardzo aktualne pytania o właściwą równowagę pomiędzy innowacją, konkurencją a ochroną konsumentów. Nie zabraknie również dyskusji o zjawisku BIG Data i jego wpływie na kwestie ochrony konsumentów. Uczestnicy będą się także starali nakreślić ryzyka i szanse, związane z postępującą digitalizacją płatności. – Konferencja CEPS jest szansą na poznanie nowych, przyszłych kierunków ustawodawstwa unijnego, od wielu lat podążającego w kierunku wzmacniania ochrony praw konsumentów. To również okazją do wskazania przez przemysł tych obszarów, w których przedsiębiorstwa finansowe już teraz znakomicie realizują politykę wsparcia konsumentów. Dzięki uczestnictwu Członków Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej poznamy koncepcje z różnych perspektyw regulatora unijnego, z którymi niezwłocznie po zakończeniu tej ważnej debaty podzielimy się z Członkami 18 organizacji krajowych EUROFINAS – powiedział mec. Marcin Czugan, Dyrektor Departamentu Prawno – Legislacyjnego KPF, który w imieniu EUROFINAS, weźmie udział w tym wydarzeniu.

Konferencja CEPS stanie się również okazją do zaprezentowania specjalnego raportu Instytutu ECRI na temat kredytu dla gospodarstw domowych, a także zostanie ogłoszony nowy projekt badawczy ECRI na temat finansowania gospodarstw domowych w czasach post-kryzysowych. W spotkaniu oprócz przedstawicieli Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego wezmą także udział reprezentanci OECD, Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, brytyjskiego i holenderskiego urzędu nadzoru finansowego, przedstawiciele Banków Centralnych w UE oraz akademicy z całej Europy. EUROFINAS reprezentować będą Dyrektor Generalny, Tanguy van de Werve oraz Przewodniczący Komitetu Prawno – Politycznego tej organizacji, mecenas Marcin Czugan.

kpf_logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites