Centrum Usług Bankowych Tomkowicz: Kandydaci łowią głosy "frankowiczów" - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Tomkowicz: Kandydaci łowią głosy “frankowiczów”

Tomkowicz: Kandydaci łowią głosy “frankowiczów” 0

Tomkowicz Kandydaci łowią głosy frankowiczów

Andrzej Duda twierdzi, że jako prezydent dopilnuje przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich po kursie z dnia zawarcia umów. Minister z kancelarii Bronisława Komorowskiego kontruje, że aktualna głowa państwa już wcześniej pochyliła się nad losem frankowych kredytobiorców. Nie ukrywajmy, to wszystko puste wyborcze obiecanki – ocenia Rafał Tomkowicz.

rafaltomkowicz

Rafał Tomkowicz

W ogniu kampanijnej rywalizacji słowa Dudy mogą trafić na podatny grunt i zachęcić osoby zadłużone w szwajcarskiej walucie, aby poprzeć kandydata PiS. Wszakże do tej pory wprowadzono jedynie doraźny “sześciopak”, a żadne poważne propozycje systemowego uregulowania problemu “frankowiczów” nie mają nawet wstępnej daty wejścia w życie. W KNF i ZBP toczą się dyskusje, a temat zmęczył opinię publiczną. Andrzej Duda go odświeża. Tyle tylko, że obiecuje rozwiązanie, które może wstrząsnąć polskim systemem finansowym, a dalej – całą gospodarką. Oczywiście kandydat PiS ogranicza się do rzucania chwytliwego hasła “przewalutowania”, ale bez podawania jakichkolwiek szczegółów. Nie mówi, kto będzie musiał za taką operację zapłacić. Znając podejście PiS, pewnie banki, ale na jakieś prognozy, symulacje nie ma co liczyć. Zresztą po chwili Duda wyjaśnia, że powinna odbyć się poważna dyskusja z instytucjami finansowymi. Przynajmniej tyle rozsądku. Ale te słowa wpisują się w całą kampanijną retorykę tego kandydata: “jestem za, ale…”. Ale co? Ale niech ktoś inny zajmie się sprawą. Kto? Najpewniej nowy rząd PiS na jesieni, a ja podpiszę ustawę.

Duda zwodzi “frankowiczów”, ale Komorowski nie lepszyDajmy już spokój Andrzejowi Dudzie. Prezydent Bronisław Komorowski też ma trochę w tej sprawie za uszami. Minister Dziekoński przypomniał dziś, że prezydent od początku śledził sprawę kredytobiorców frankowych i przecież wyszedł z inicjatywą powołania funduszu wsparcia dla zadłużonych. No tak, propozycja była, opinia publiczna ją przyjęła, więc robota skończona. A jakieś szeroko zakrojone konsultacje z ekspertami? A prezydencka inicjatywa ustawodawcza? Nic takiego nie miało miejsca.

Nie łudźcie się więc, drodzy “frankowicze”, wasza sytuacja jest w tej kampanii tematem doraźnym, tak jak JOW-y i “suflerzy” kandydatów. To tylko sposób na złowienie kolejnych głosów.


Rafał Tomkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites