Centrum Usług Bankowych Tytuł „Biznes Lidera Roku” dla Banku Pekao za rozwój rynku płatności zbliżeniowych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Tytuł „Biznes Lidera Roku” dla Banku Pekao za rozwój rynku płatności zbliżeniowych

Tytuł „Biznes Lidera Roku” dla Banku Pekao za rozwój rynku płatności zbliżeniowych 0

Tytuł „Biznes Lidera Roku” dla Banku Pekao za rozwój rynku płatności zbliżeniowych

Bank Pekao otrzymał tytuł „Biznes Lidera Roku” na londyńskiej konferencji „Contactless Inteligence” poświęconej płatnościom zbliżeniowym – jednym z najważniejszych wydarzeń w sektorze, sponsorowanym przez Visa Europe.
W pierwszym kwartale 2015 r., liczba transakcji kartowych w terminalach płatniczych Pekao wzrosła ponad dwukrotnie w ujęciu rocznym.W 2014 r. Bank Pekao znacząco przyczynił się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Polsce. W zaledwie 8 tygodni, Bank wprowadził terminale płatnicze do największej sieci detalicznej w kraju. Prowadzone były również akcje edukacyjne propagujące płatności zbliżeniowe wśród klientów.

Bank Pekao nieustannie rozbudowuje sieć terminali akceptujących zbliżeniowe płatności bezgotówkowe, tak aby wychodząc z domu, nie trzeba było troszczyć się o gotówkę w portfelu. Klienci płacą kartami coraz częściej. W pierwszym kwartale tego roku, w terminalach Banku wykonano ponad dwa razy więcej transakcji niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Niższa wartość średniej transakcji potwierdza, że klienci przekonują się do płatności bezgotówkowych nawet za najdrobniejsze zakupy, do czego najlepiej nadają się szybkie płatności zbliżeniowe – powiedział Emanuele Cacciatore, Dyrektor Zarządzający Departamentem Klienta Biznesowego Banku Pekao.

Gratulujemy Bankowi Pekao wyróżnienia za znaczący wkład w rozwój płatności zbliżeniowych, które stanowią już 40% wszystkich płatności Visa w Polsce. Wygodne płatności zbliżeniowe zachęcają do korzystania z kart i tym samym przyczyniły się do przyśpieszenia rozwoju płatności Visa, których liczba zwiększa się w ostatnich dwóch kwartałach w tempie znacznie już przekraczającym 30% wzrostu w skali rocznej – powiedział Adrian Kurowski, Dyrektor Visa Europe w Polsce.


W pierwszym kwartale 2015 r. w terminalach Banku Pekao wykonano prawie 119 milionów transakcji, co stanowi 103% proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r.Konferencja „Contactless Intelligence” odbyła się już po raz ósmy. W konkursie Contactless & Mobile Awards odbywającym się podczas konferencji wyróżnione zostały te rozwiązania, które trwale przyczyniają się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Europie oraz poza nią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites