Centrum Usług Bankowych Słodka ta odsetka, ale czy warto ją przytulić? - Banking-Magazine
Home / Pogromcy mitów finansowych / Pogromcy EXTRA: Słodka ta odsetka od BPH, ale czy warto ją przytulić?

Pogromcy EXTRA: Słodka ta odsetka od BPH, ale czy warto ją przytulić? 0

pogromcy_mitow_finansowych_nowe_logo_banking_magazine

Sylwia: Bank BPH wkrótce zmieni właściciela, ale póki co kusi klientów promocją kredytu gotówkowego. Reklama (urocza skądinąd) obiecuje, że po terminowej spłacie 12 rat nastąpi zwrot odsetek. Czy warto „przytulić odsetki” do czego zachęca hasło promocyjne?

Dominik Balawender

Dominik 

Chwytliwe hasło zilustrowano niezwykle sympatycznym spotem telewizyjnym. Młody mężczyzna przytula tam odsetki nie tylko w sensie przygarniania dodatkowych pieniędzy, ale czyni to dosłownie. Tuli do serca wesołe stworki (wygenerowane oczywiście w komputerze), przypominające skrzyżowane Maurice’a z „Pingwinów z Madagaskaru”, zabawki Furby i Mogwaia Gizmo z filmu „Gremliny”. Sylwia ma rację: reklama jest naprawdę urocza, a włochata odsetka (odsetek?) to jedna z bardziej pomysłowych bankowych maskotek w ostatnich latach. Zapewne dział marketingu przygotował zapas pluszowych maskotek, które rozdawane będą klientom banku (tylko lepiej ich wtedy nie oblać wodą, bo może być nieprzyjemnie). Pytanie brzmi, czy za reklamową fasadą kryje się wartościowy produkt?

https://www.youtube.com/watch?v=L-q_ALcS40c

BPH zwraca odsetki za terminową spłatę

Rafał

Rafał

Trwająca od 1 czerwca do 31 sierpnia promocja „Przytul odsetki” dotyczy kredytu gotówkowego w Banku BPH. Mogą w niej wziąć udział wszyscy, którzy nie posiadali w banku kredytu (także konsolidacyjnego) w dniu zawierania umowy lub przynajmniej w okresie 6 miesięcy przed zawarciem nowej umowy. Wnioskować można od 1000 do 20 tys. zł. Kwota ta nie obejmuje kosztów udzielenia finansowania.

 

 

Dominik: Wniosek można złożyć przez internet lub odwiedzając oddział banku. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt za pośrednictwem agenta będącego pośrednikiem BPH, wówczas nie będziemy mogli skorzystać z promocyjnej oferty.

Martyna

Martyna

Objęty promocją kredyt to oferta standardowa BPH oprocentowana na 7,9 proc. Nowi klienci banku mogą skorzystać z promocji obniżającej oprocentowanie do 4,9 proc., ale wówczas nie będą mieć możliwości „przytulenia odsetek”. Środki można przeznaczyć na dowolny cel. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 19,90 proc., a RRSO – 9,38 proc. Zobowiązanie można ubezpieczyć, co jest dodatkowo płatne.

 

 

 

Rafał: A jak ma się sprawa z warunkami promocji? Co trzeba zrobić, aby odzyskać odsetki od 12 rat kredytu?

 

sylwia_stwora_banking-magazine

Sylwia

Poza spełnieniem warunków uprawniających uzyskanie zobowiązania (trzeba mieć zdolność kredytową ocenianą przez BPH), należy terminowo spłacać raty w wysokości minimum takiej, którą ustalono w harmonogramie. Jeżeli ulegnie on zmianie, wówczas konieczne jest regulowanie rat zgodnie z nowymi wytycznymi. Po spłaceniu wszystkim 12 rat, bank przekaże zwrot odsetek na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym, jeżeli w umowie kredytowej nie podano numeru konta lub zostało ono zamknięte. Nastąpi to w terminie 30 dni od daty uregulowania 12-tej raty. Bank zwróci też odsetki w przypadku wcześniejszej spłaty zobowiązania przy pomocy kredytu konsolidacyjnego. Jest to jedyny sposób, aby zachować prawo do zwrotu przy spłacie przed terminem.

Dominik: Co to znaczy?

Martyna: Jeżeli umowa kredytu zostanie zerwana – klient odsetek nie przytuli, co jest jasne. Ale z promocji nie skorzysta też osoba, która po prostu spłaci całość zobowiązania wcześnie niż po 12 miesiącach. Na zwrot odsetek nie mają też co liczy te osoby, które spóźniły się ze spłatą przynajmniej jednej raty lub przelały bankowi kwotę niższą niż wyszczególniona w regulaminie.

Rafał: Na rynku znajdziemy atrakcyjniejsze kredyty gotówkowe, chociażby kredyt w eurobank (co pokazuje ranking sfera-finansow.pl), ale wart przypilnować terminów spłat, aby móc liczyć na zwrot wysokości odsetek z 12 rat. Jeżeli jednak chcemy pożyczyć więcej niż 20 tys. zł, wtedy warto przyjrzeć się innym ofertom, bowiem promocja nie dotyczy wyższych kwot.

TUTAJ pozostałe odcinki.

One thought on “Pogromcy EXTRA: Słodka ta odsetka od BPH, ale czy warto ją przytulić?

  1. Pingback: NEWS24H.pl - Pogromcy EXTRA: Słodka ta odsetka od BPH, ale czy warto ją przytulić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites