Centrum Usług Bankowych Ostrzeżenie dla greckich banków - Banking-Magazine
Home / News / Ostrzeżenie dla greckich banków

Ostrzeżenie dla greckich banków 0

Ostrzeżenie dla greckich banków

W cieniu trwających rozmów ostatniej szansy między Grecją i jej wierzycielami odbyło się spotkanie szefa greckiego banku centralnego z przedstawicielami sektora finansowego Hellady.

Yannis Stournaras miał ostrzec szefów greckich banków komercyjnych, że brak porozumienia między rządem w Atenach a MFW, Unią Europejską i EBC może oznaczać, że wtorek będzie bardzo trudnym dniem dla instytucji finansowych w Grecji – donosi Reuters. Nie padła jasna deklaracja, że wprowadzona zostanie kontrola przepływu kapitału, ale Stournaras podkreślił, iż w razie fiaska rozmów konieczne będzie podjęcie niezbędnych decyzji.

Klienci greckich banków wycofują pieniądze

Szef banku centralnego i przedstawiciele banków komercyjnych zastanawiali się też nad technicznymi aspektami funkcjonowania branży w najbliższych dniach. Rozmawiano m.in. o uzupełnianiu gotówki w bankomatach, z których w ostatnich dniach znika ona w tempie ekspresowym.

Grecy obawiają się bankructwa kraju i wprowadzenia kontroli kapitału, więc masowo wycofują pieniądze z banków. Przed cały ubiegły tydzień depozyty skurczyły się łącznie o 4,2 mld euro, a dziś o kolejny 1 mld euro. Stanowi to olbrzymie ryzyko dla stabilności greckiego systemu finansowego.


DB

One thought on “Ostrzeżenie dla greckich banków

  1. Pingback: NEWS24H.pl - Ostrzeżenie dla greckich banków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites