Centrum Usług Bankowych Dziennikarka oskarża bank o kradzież oszczędności - Banking-Magazine
Home / News / Dziennikarka oskarża bank o kradzież oszczędności

Dziennikarka oskarża bank o kradzież oszczędności 0

Dziennikarka oskarża bank o kradzież oszczędności

Dziennikarka Krystyna Pytlakowska oskarżyła bank Citi Handlowy winą za kradzież jej oszczędności – donosi jeden z plotkarskich serwisów.

Zazwyczaj unikamy publikowania wiadomości o skrajnie sensacyjnym charakterze, jednak tym razem robimy wyjątek, bowiem sprawa dotyczy jednego z polskich banków.

Dziennikarka oskarża Citi Handlowy

Krystyna Pytlakowska, dziennikarka znana z wywiadów z gwiazdami, które ukazują się na łamach czasopisma “Viva”, oskarżyła na Facebooku bank Citi Handlowy o odpowiedzialność za kradzież środków zgromadzonych na koncie. Pytlakowska ostrzega przed prowadzeniem rachunku w banku i wzywa do wycofywania środków z Citi Handlowego. Poniżej fragmenty jest publicznego wpisu na portalu społecznościowym.

“Dwa tygodnie temu haker – podobno – włamał się na moje konto w Citibanku i w ciągu półtorej doby przelał znaczną sumę na konto firmy Dialcom związanej z przelewami 24- płacimy przez nią za zakupy internetowe. Wykonał wieczorem i w nocy 9 przelewów. Bank mnie nie zawiadomił, co się dzieje. (…) Teraz jestem w czarnej dziurze. Czeka mnie pewnie długa sprawa sądowa, a może nawet Strasburg. Wycofajcie więc oszczędności , jeżeli tam je trzymacie. Moim zdaniem to działalność kogoś z wewnątrz banku, ponieważ ta osoba doskonale zna procedury w tej placówce (…)”

Bank odpowiada na zarzuty

Dziennikarze serwisu gazeta.pl zwrócili się służb prasowych Citi Handlowego o ustosunkowanie się do zarzutów dziennikarki. Bank odpowiedział, że nie może udzielać informacji o konkretnym przypadku, co jest zgodne z obowiązującą polityką prywatności. Padło jednak zapewnienie, że post opublikowany przez Pytlakowską zawiera nieprawdziwe informacje. Jednocześnie podkreślono, że Citi Handlowy zawsze dokłada wszelkich starań, aby zapobiegać działaniom przestępczym, a jeśli wystąpią – natychmiast zgłaszać je do odpowiednich służb. Dorosta Szostek-Rustecka, rzecznik banku, zapewniła też, że bezpieczeństwo klientów i ich środków finansowych ma dla Citi Handlowy znaczenie nadrzędne.


ECh

One thought on “Dziennikarka oskarża bank o kradzież oszczędności

  1. Pingback: NEWS24H.pl - Dziennikarka oskarża bank o kradzież oszczędności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites