Centrum Usług Bankowych Internauci boją się kradzieży danych finansowych - Banking-Magazine
Home / News / Internauci boją się kradzieży danych finansowych

Internauci boją się kradzieży danych finansowych 0

Internauci boja sie kradziezy danych finansowych

MasterCard zapytał użytkowników internetu o największe obawy związanie z surfowaniem po sieci. Zdecydowanie przeważył strach przed wykradzeniem danych finansowych przez cyberprzestępców.

Kradzież danych finansowych budzi wśród internautów znacznie większe emocje niż np. włamanie do mieszkania. Co więcej, większość przepytanych przez MasterCard użytkowników internetu uważa, że wykradzenie informacji o ich dochodach, dostępie do konta itd. byłoby dla nich o wiele bardziej stresującym przeżyciem od wycieku nagich zdjęć do sieci.

Ryzyko kradzieży danych wzrosło wraz z upowszechnieniem e-bankowości

Problem kradzieży danych finansowych klientów banków istniał narodził się na samym początku procesu cyfryzacji branży bankowej, ale stał się poważniejszy wraz z upowszechnieniem dostępu do internetu. E-bankowość to dziś codzienność, a obecnie coraz popularniejsza staje bankowość mobilna (smartfony, tablety); aplikacje banków dostępne są też na urządzenia wearable, czyli smartwatche. Rosnąca liczba kradzieży danych do logowania do kont oraz samych pieniędzy zgromadzonych na rachunkach osobistych wynika zarówno z faktu, iż banki przykładają za małą uwagę do właściwego zabezpieczenia swoich systemów informatycznych, ale nie tylko. Winni są też sami użytkownicy, którzy korzystają z bankowości elektronicznej lub mobilnej bezrefleksyjnie: używają komputerów bez oprogramowania ochronnego, łączą się z siecią poprzez publiczne hot-spoty i na różnych urządzeniach, przechowują dane do logowania w plikach na komputerze itd.

W serwisie sfera-finansow.pl znajdziecie poradnik wyjaśniający jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej.


ECh

One thought on “Internauci boją się kradzieży danych finansowych

  1. Pingback: RWD zamiast aplikacji mobilnych banków - Banking-Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites