Centrum Usług Bankowych Klienci wycofują pieniądze z wołomińskiego SK Bank - Banking-Magazine
Home / News / Klienci wycofują pieniądze z wołomińskiego SK Bank

Klienci wycofują pieniądze z wołomińskiego SK Bank 0

SK-bank-logo

Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła zarząd komisaryczny w SK Bank. Nie oznacza to upadłości największego banku spółdzielczego w kraju, ale klienci od rana ustawiali się pod siedzibą SK Bank, aby wycofać swoje oszczędności.

O komunikacie KNF informowaliśmy przed dwoma dniami. Czytamy w nim m.in., że “Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie nie wykonał ustawowego obowiązku opracowania programu postępowania naprawczego, który mógłby być zaakceptowany przez KNF. Bank nie zrealizował odpowiednio zaleceń wynikających z inspekcji przeprowadzonych w banku przez KNF, w szczególności w obszarze ryzyka kredytowego”. Z uwagi na powyższe powody nadzór finansowy podjął decyzję o wprowadzeniu zarządu komisarycznego, który ma za zadanie przygotować i uzgodnić z KNF oraz bankiem zrzeszającym program restrukturyzacji SK Bank. Zarząd komisaryczny oznacza, że 11 sierpnia dotychczasowy zarząd został odwołany, a rada nadzorcza zawieszona w obowiązkach.

Depozyty SK Bank są bezpieczne

Na wieść o wprowadzeniu komisarza do SK Bank zareagowali klienci, który tłumnie stawili się pod siedzibą banku w Wołominie. W SK Bank zdeponowano 3 mld zł, które teraz chcą odzyskać klienci. Nowy zarządca banku uspokaja jednak, że depozyty są bezpieczne, ponieważ wprowadzenie zarządu komisarycznego nie jest wstępem do upadku SK Bank, ale początkiem procesu jego naprawy. Wołomiński bank spółdzielczy ma działać normalnie, wszystkie zawarte umowy pozostają w mocy, a pracownicy nie muszą obawiać się o swoje zatrudnienie.


DB

One thought on “Klienci wycofują pieniądze z wołomińskiego SK Bank

  1. Pingback: Banki spółdzielcze są w dobrej kondycji - Banking-Magazine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites