Centrum Usług Bankowych Gdzie szukać opinii o instytucjach finansowych? - Banking-Magazine
Home / News / Gdzie szukać opinii o instytucjach finansowych?

Gdzie szukać opinii o instytucjach finansowych? 0

Gdzie szukac opinii o instytucjach finansowych

Jeśli chcemy skorzystać z oferty instytucji finansowej: banku, firmy pożyczkowej lub towarzystwa ubezpieczeniowego, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zasięgnąć opinii o danym podmiocie. Ocen najlepiej szukać w sieci.

Przed wyborem pożyczkodawcy lub banku, któremu chcemy powierzyć oszczędności, możemy zasięgnąć języka u naszych krewnych i znajomych. Jeśli korzystają lub korzystali w przeszłości z usług podmiotu, który rozważamy, wówczas z pewnością podzielą się z nami swoimi przemyśleniami, wrażeniami i ocenami.

O opinię na temat banku pytaj w internecie

Bogaty zbiór opinii o instytucjach finansowych znajdziemy w internecie. Nie musimy znać konkretnych adresów serwisów stanowiących ich agregatory (np. sfera-finansow.pl). Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki prostą frazę np. „ferratum bank opinie” i wcisnąć klawisz enter. W ułamku sekundy Google wyrzuci tysiące wyników – odsyłaczy do stron, na których przeczytamy liczne opinie o bankach, pożyczkodawcach i ubezpieczycielach. Znajdziemy tu zarówno komentarze pozytywne, negatywne, jak też te o neutralnym charakterze. Czytając je warto mieć na uwadze, że niektóre głosy krytyczne mogą być przesadzone, bo rozgoryczony klient po prostu chciał wylać swoje frustracje (nazywamy to hejtem internetowym). Pamiętajmy też, że w sieci z reguły mniej jest pozytywnych opinii, bo internauci wolą ganić niż chwalić. Dlatego też każdy pozytywny głos możemy traktować jako cenny, bo jeśli ktoś znalazł czas, aby napisać taki komentarz, oznacza to, że naprawdę był zadowolony z zaoferowanego produktu finansowego lub jakości obsługi w banku. Komentarze i opinie znajdziemy nie tylko w specjalistycznych serwisach, ale też na forach internetowych poświęconych tematyce finansowej.

Warto też sprawdzić, jakie jest stanowisko instytucji regulujących rynek na temat wybranej przez nas instytucji finansowej. Wpiszmy do wyszukiwarki nazwę banku lub pożyczkodawcy i KNF, aby sprawdzić, jak Komisja Nadzoru Finansowego ocenia pracę tego podmiotu.

Po poznaniu opinii internautów na pewno nieco łatwiej będzie nam podjąć trudną decyzję o założeniu lokaty lub zaciągnięciu pożyczki online w tym czy innym banku jak również firmie pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites