Centrum Usług Bankowych "Odfrankowienie" kredytów: BPH zapowiada pozew o odszkodowanie - Banking-Magazine
Home / News / “Odfrankowienie” kredytów: BPH zapowiada pozew o odszkodowanie

“Odfrankowienie” kredytów: BPH zapowiada pozew o odszkodowanie 0

Kto chetny na BPH

Koncern General Electic, właściciel Banku BPH, będzie dochodzić rekompensaty za wszystkie straty poniesione z powodu uchwalenia ustawy o przewalutowaniu kredytów hipotecznych.

W komunikacie przesłanym przez GE do wiadomości prezydenta Dudy, premier Kopacz i marszałek Sejmu Kidawy-Błońskiej czytamy, że “(…) jeżeli Ustawa zostanie przyjęta i podpisana, będzie ona naruszać prawa Grupy GE jako inwestorów zagranicznych, a także będzie stanowić naruszenie zobowiązań Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie Traktatów i prawa publicznego międzynarodowego”. Przedstawiciele General Electric ocenili, że ustawa radykalnie zmienia istniejące w Polsce ramy prawne i gospodarcze, a zobowiązania nakładane na banki (konieczność umorzenia 90 proc. nawisu powstałego po przewalutowaniu) przekraczają racjonalne oczekiwania względem nie tylko BPH, ale wszystkich banków udzielających kredytów hipotecznych w walutach obcych.

Akcje BPH straciły 10 proc. Będzie pozew o odszkodowanie?

W komunikacie General Electric czytamy, że po uchwaleniu ustawy przez Sejm z kontrowersyjnymi poprawkami SLD, kurs akcji Banku BPH na GPW spadł o 10 proc., wejście ustawy w życie można oznaczać dalsze straty finansowe dla banku, a w takiej sytuacji amerykański właściciel BPH zapowiada, że wystąpi o rekompensatę i naprawdę szkód.

Koncern General Electric zamierza wycofać się z działalności finansowej poza USA i poszukuje chętnego na zakup 87,2 proc. akcji Banku BPH.


DB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites