Centrum Usług Bankowych Pracownicy Deutsche Bank na bruk - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Pracownicy Deutsche Bank na bruk

Pracownicy Deutsche Bank na bruk 0

deutsche-bank

Zwolnienie prawie 23 tysięcy ludzi planuje niemiecki gigant finansowy Deutsche Bank.
Niemieckie media podają, że pracę straci 8 tys. zatrudnionych w Deutsche Bank oraz 15 tys. pracowników zależnego od DB Deutsche Postbanku. Cięcia czekają głównie działy administracyjne i IT, ale mogą zostać rozszerzone na osoby zajmujące się obsługą klientów. Obniżenie liczby etatów do 75 tys. to jeden z elementów polityki cięcia kosztów, którą w Deutsche Bank zainicjował John Cryan, od lipca pełniący funkcję prezesa DB.

Redukcja zatrudnienia możliwa również w polskim oddziale Deutsche Bank. Przez podatek bankowy.

Niewykluczone, że polską gałąź Deutsche Bank również będą czekały oszczędności mogące prowadzić do cięć etatów. Wszystko zależy od wprowadzenia podatku bankowego, który zapowiada PiS (ma to być sposób sfinansowania niektórych socjalnych obietnic wyborczych partii Kaczyńskiego). Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska, powiedział w wywiadzie dla Money.pl, że taki podatek nie jest w Polsce uzasadniony i stanowi jedynie źródło pieniędzy na pokrycie przedwyborczych obiecanek. Jego wprowadzenie oznaczać będzie nie tylko obciążenie dla banków (które będą musiały szukać oszczędności), ale też dla klientów, bo zaczną ponosić wyższe koszty obsługi. Podatek bankowy może kosztować Deutsche Bank Polska ok. 140 mln zł rocznie.


ECh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites