Centrum Usług Bankowych Polakom z oszczędzaniem nie po drodze - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Polakom z oszczędzaniem nie po drodze

Polakom z oszczędzaniem nie po drodze 0

Polakom z oszczedzaniem nie po drodze

Tylko dwóch na dziesięciu Polaków oszczędza regularnie – pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez TNS na zlecenie PKO BP.
Statystyki nie pozostawiają złudzeń: tylko 67 proc. gospodarstw domowych posiada jakiekolwiek oszczędności. Miesięcznie odkładają między 200 a 500 zł. Regularnie oszczędza jednak zaledwie 13 proc. gospodarstw. Z tej liczby 13 proc. respondentów korzysta z rachunków oszczędnościowych, a 7 proc. z lokat terminowych. Co ciekawe, wyniki ankiety pokazują, że to brak wiedzy, a nie niewystarczające środki, jest główną barierą utrudniającą oszczędzanie. Mimo że wyniki ankiety TNS na zlecenie PKO BP pokazują, że Polakom z oszczędzaniem nie za pan brat, samo regularne odkładanie pieniędzy jest postrzegane pozytywnie aż przez 88 proc. respondentów. Uważane jest za przejaw rozsądki, dojrzałości i zapobiegliwości, a tym samym może być powodem do dumy.

Ustalenie celu rozwiąże problemy z oszczędzaniem

Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Ubezpieczeniowych w PKO Banku Polskim, podkreśla, że problem z rozpoczęciem oszczędzania wiąże się z brakiem ustalenia, na co chcemy odkładać środki pieniężne. Gdy będziemy już to wiedzieć, wówczas bank pomoże w ustaleniu, jaki narzędzie będzie po temu najodpowiedniejsze. Cele oszczędzania mogą być bowiem bardzo różne: krótkoterminowe (przyszłoroczne wakacje) i odsunięte w czasie (zabezpieczenie emerytalne).


ECh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites