Centrum Usług Bankowych Standard z potrójnym E: nowa jakość kwalifikacji w europejskim sektorze usług finansowych - Banking-Magazine
Home / Informacja prasowa / Standard z potrójnym E: nowa jakość kwalifikacji w europejskim sektorze usług finansowych

Standard z potrójnym E: nowa jakość kwalifikacji w europejskim sektorze usług finansowych 0

TripleELogo

W europejskim projekcie „TRIPLE E” udało się przekuć na praktykę biznesową ważne unijne rekomendacje dotyczące rozwoju zawodowego EQF, ECVET i EQAVET (stąd Potrójne E w nazwie standardu). Standard z Potrójnym E wesprze odbudowę zaufania w sektorze finansowym dzięki transparentnym, profesjonalnym kwalifikacjom.

The European Banking & Financial Services Training Association (EBTN), europejska organizacja zrzeszająca wiodące instytuty bankowe, wprowadza Standard z Potrójnym E – nowy standard jakościowy dla profesjonalnych kwalifikacji w europejskim sektorze usług finansowych. Warszawski Instytut Bankowości pełnił w projekcie rolę Koordynatora Merytorycznego.

Spełnienie standardu oznacza, że kwalifikacja z Potrójnym E jest istotna i transparentna, elastyczna i efektywna, wiarygodna i sprawiedliwa, a w sektorze są profesjonaliści, którzy sprawią, że będzie znana, wspierana i stosowana. Kwalifikacje z Potrójnym E będą zdefiniowane poprzez efekty uczenia się, będą precyzyjnie deklarowały, co certyfikowany wie, co potrafi i jak powinien się zachować w swojej roli zawodowej. Będą odniesione do poziomu Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Będą wspierały stały rozwój zawodowy. I na koniec, będą miały zapewnioną jakość poprzez zestaw instytucjonalnych i infrastrukturalnych wymogów.

Ponad 100 osób reprezentujących kilkanaście krajów i przekrój różnych instytucji finansowych i edukacyjnych uczestniczyło w ogłoszeniu nowego standardu podczas międzynarodowej konferencji, która odbyła się 24 września 2015 w Brukseli, w siedzibie Europejskiej Federacji Bankowej.

Dyrektor Naczelny Europejskiej Federacji Bankowej, Wim Mijs, otwierając konferencję pogratulował EBTNowi tak śmiałego projektu, konstatując, że „w dzisiejszych czasach potrzebujemy śmiałych banków, a śmiałe banki potrzebują śmiałych bankowców. Niezależnie od rewolucji technologicznej w bankowości, kompetentni profesjonaliści będą w cenie”.

IMG_0078
Przedstawiciel Komisji Europejskiej, Joao Santos, odpowiedzialny za edukację zawodową w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Równości Szans był pod wrażeniem, jak Standard z Potrójnym E połączył w jedną całość ważne instrumenty wspierające uczenie się przez całe życie (lifelong learning).

IMG_0164Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości i jednocześnie Wiceprezes EBTN, Mariola Szymańska-Koszczyc, prezentując standard użyła metafory, że „Standard z Potrójnym E jest jak wymarzona podróż żaglowcem: potrzebujemy atrakcyjnego celu podróży, solidnej łodzi, infrastruktury portowej, i wreszcie potrzebujemy znajomości zasad nawigacji. Ze Standardem z Potrójnym E dotrzesz tam, gdzie chcesz być w rozwoju zawodowym jako pracownik, jako menedżer, jako organizacja i na koniec jako sektor.”

Więcej informacji u przedstawicieli WIB zaangażowanych w projekt TRIPLE E: Mariola Szymańska-Koszczyc, Wiceprezes, Małgorzata Gromiec, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, a także na stronie internetowej projektu: http://www.ebtn-triple-e.eu oraz http://ebtn-association.eu/european-projects/triple-e.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites