Centrum Usług Bankowych BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł +2,2%, a BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł +5,6% we wrześniu 2015 r. - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł +2,2%, a BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł +5,6% we wrześniu 2015 r.

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł +2,2%, a BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł +5,6% we wrześniu 2015 r. 0

biklogo

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne (BIK Indeks – PKK), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła +2,2% we wrześniu 2015 r. Oznacza to, że we wrześniu 2015 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę wyższą o 2,2% w porównaniu z wrześniem 2014 r. Od początku 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła 3,6%.
– We wrześniu wartość wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych była wyższa o 2,2% przy niższej o 6,5% liczbie wnioskowanych kredytów w porównaniu do września roku ubiegłego. Podsumowując 3 kw., popyt ze strony klientów na kredyty konsumpcyjne był wyższy o 5,4%, jednak klienci złożyli o 5,0% mniej wniosków kredytowych. Jest to sytuacja podobna do tej z 1-ego półrocza br., w którym również mieliśmy do czynienia z wyższą wartością wnioskowanych i udzielanych kredytów, jednak z mniejszą ich liczbą – mówi Sławomir Grzybek, ekspert Biura Informacji Kredytowej.

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), który informuje
o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła +5,6% we wrześniu 2015 r. Oznacza to, że we wrześniu 2015 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 5,6% w porównaniu z wrześniem 2014 r. Od początku 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła 1,3%.

– We wrześniu wartość wnioskowanych kredytów mieszkaniowych była wyższa o 5,6% przy o 2,7% wyższej liczbie złożonych wniosków w porównaniu do września rok wcześniej. Oceniając zainteresowanie klientów kredytami mieszkaniowymi w 3 kw., to wartość wnioskowanych kredytów była wyższa o 7,7% przy liczbie złożonych wniosków wyższej o 1,7%. Biorąc pod uwagę ok. 2-miesięczny czas potrzebny na czynności związane z rozpatrzeniem wniosku, weryfikacją zabezpieczenia, podpisaniem umowy a uruchomieniem kredytu mieszkaniowego, uwzględniając większe zainteresowanie klientów możemy oczekiwać dodatnich zmian w wartości sprzedaży kredytów mieszkaniowych w najbliższych miesiącach – dodaje Sławomir Grzybek z BIK.

Aktualne informacje o rynku kredytowym publikowane są na: www.bik.pl/newsletter-kredytowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites