Centrum Usług Bankowych Ubezpieczenia samochodowe – jak je wybierać i na co zwracać uwagę - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Ubezpieczenia / Ubezpieczenia samochodowe – jak je wybierać i na co zwracać uwagę

Ubezpieczenia samochodowe – jak je wybierać i na co zwracać uwagę 0

Ubezpieczenia samochodowe – jak je wybierać i na co zwracać uwagę

Ubezpieczenia samochodowe możemy podzielić na obowiązkowe oraz dobrowolne. W naszym kraju obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest polisa OC. Ubezpieczenie OC gwarantuje właścicielowi pojazdu ochronę przed finansowymi konsekwencjami wypadków i stłuczek, spowodowanych przez niego na drodze. W praktyce oznacza to, że jeśli staniesz się sprawcą wypadku to nie Ty, ale ubezpieczyciel wypłaci pieniądze na naprawę i usunięcie szkód auta osoby poszkodowanej. Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie OC nie sfinansuje kosztów naprawy Twojego samochodu. Jeśli chciałbyś poszerzyć zakres swojej ochrony i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa na drodze, możesz wykupić dostosowany do swoich potrzeb pakiet ubezpieczeń dobrowolnych.

 

Ubezpieczenia dobrowolne – na co zwracać uwagę?

Pakiet dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych powinien być maksymalnie dostosowany do potrzeb i preferencji kierowcy. Jednym z najbardziej popularnych ubezpieczeń dobrowolnych jest ubezpieczenie Autocasco (AC). AC gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku szkód, polegających na zniszczeniu lub kradzieży auta, uszkodzeń, spowodowanych kolizją czy wypadkiem a także tych, zaistniałych na skutek zdarzeń losowych czy niekorzystnych warunków atmosferycznych (huragan, grad, ulewny deszcz). W zależności od konkretnego ubezpieczyciela, pakiet ochrony AC może obowiązywać nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie.

Wybierając ubezpieczenie AC zwróć szczególną uwagę na te oferty, które oferują możliwość wyboru warsztatu, w którym zostanie dokonana naprawa Twojego samochodu. Dlaczego to tak istotne? Jeśli od lat korzystasz z usług zaufanego warsztatu samochodowego także w takiej sytuacji będziesz miał pewność, że o Twoje auto dostanie najlepszy serwis, a jakość naprawy będzie najwyższa.

Dodatkowe udogodnienia

Jeśli ze względu na osobiste preferencje i potrzeby zależy Ci na dodatkowym wsparciu, możesz postarać się o wykupienie dodatkowych pakietów ubezpieczeń, będących najlepszą odpowiedzią na wyjątkowe potrzeby klientów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

  • Pakiet Assistance Premium – stworzony specjalnie dla osób, którym zależy na szczególnym bezpieczeństwie na drodze i wszechstronnym wsparciu ubezpieczyciela. Dla przykładu – ubezpieczenie Assistance Premium, oferowane przez Liberty Ubezpieczenia gwarantującego pomoc serwisową, informacyjną i medyczną w razie wypadku lub awarii pojazdu. Dodatkowo, jeśli do awarii dojdzie poza granicami kraju, ubezpieczyciel zapewni kierowcy niezbędną pomoc, w tym: pożyczkę, usługę prawnika i tłumacza.

 

  • Pakiet Opony – dodatkowe ubezpieczenie, przeznaczone dla wszystkich kierowców, którzy pokonują na co dzień znaczne odległości. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, w ramach ubezpieczenia kierowca może otrzymać: ochronę ubezpieczeniową na terenie Polski i Europy, pomoc w przypadku wymiany koła, holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego w przypadku uszkodzenia więcej niż jednego koła czy organizację i pokrycie kosztów wymiany kół na miejscu zdarzenia nawet pod domem, w przypadku przebicia lub uszkodzenia opon.

 

  • NNW, czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. NNW jest z reguły ubezpieczeniem niedrogim, dlatego też, zwłaszcza jeśli często podróżujemy z rodziną lub przyjaciółmi, warto wejść w jego posiadanie. Jakie świadczenia otrzymasz, wykupując ubezpieczenie NNW? W zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, w ramach NNW możesz otrzymać: ochronę nie tylko podczas korzystania z pojazdu, ale także podczas wsiadania wysiadania z pojazdu, ochronę podczas naprawy pojazdu na trasie i naprawdę wysokie sumy ubezpieczenia – do 100 000 zł dla kierowcy i do 20 000 zł dla każdego z pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites