Centrum Usług Bankowych Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Po godzinach / Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential

Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential 0

W niedzielę, 22 maja, odbędzie się Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential. Organizatorzy zapraszają rodziny z Wrocławia i okolic do odwiedzin popularnego miejsca wypoczynku Wrocławian – Pergoli przy Hali Stulecia. Dzieci będą miały szansę spotkać bohaterów programu edukacyjnego Cha-Ching i w lekki oraz przyjazny sposób dowiedzieć się, jak mądrze korzystać z pieniędzy. Gościem pikniku będzie popularna aktorka – Daria Widawska – ambasadorka programu i mama, zarówno serialowa, jak i w życiu prywatnym.

Wrocławski Piknik Rodzinny Prudential organizowany jest w ramach Wrocławskich Dni Rodzinnych Prudential i odbędzie się 22 maja w godzinach 11:00-15:00 przy Pergoli obok Hali Stulecia. Organizatorzy Pikniku oprócz spotkania z bohaterami Cha-Ching, gwarantują także moc przygód
i atrakcji na stoiskach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla najmłodszych gości Pikniku. Główną ideą pikniku jest promowanie wspólnego spędzania czasu przez rodziny i pokazanie możliwości rozrywki, zabawy i edukacji poprzez zabawę.

„Kiedy słyszymy sformułowanie ‘edukacja finansowa’, na myśl przychodzi nam szkoła, klasówki, zadania. Edukacja finansowa powinna być realizowana każdego dnia, jako składnik codziennego życia dziecka. Z własnego doświadczenia wiem, że trudno jest rodzicowi rozmawiać o pieniądzach. A trzeba, to konieczne, jeśli chcemy przygotować nasze dzieci do dorosłego życia. Na Wrocławskim Pikniku Rodzinnym Prudential, wspólnie z zespołem Cha-Ching chcemy pokazać najmłodszym i ich rodzicom, że zabawa w finanse może być przyjemna i pożyteczna. Serdecznie zapraszamy!” – mówi Daria Widawska, popularna aktorka i ambasadorka programu Cha-Ching, obliczonego na pomoc rodzicom i nauczycielom w przekazaniu dzieciom wiedzy na temat mądrego korzystania z pieniędzy.

Na stoisku Cha-Ching w godzinach od 11.00 do 15.00 przewidziane są animacje oparte o kreskówki edukacyjne programu. W zabawie mogą brać udział całe rodziny, a dla najbardziej aktywnych organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci ciekawych gadżetów programu Cha-Ching. Dziećmi zajmą się wykwalifikowani animatorzy, którzy poprzez zabawę wprowadzą je w podstawowe funkcje pieniędzy. Będzie zatem mowa o zarabianiu, oszczędzaniu, wydawaniu i pomaganiu innym.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci i ich rodziców. Chcemy sprawdzić, co sądzą na temat swojego własnego sposobu korzystania z pieniędzy. Bawiąc się liczbami wprowadzimy najmłodszych w świat mądrego dysponowania ograniczonymi w końcu środkami. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane są upominki programu Cha-Ching.” – mówi Damian Ziąber, rzecznik prasowy i PR manager Prudential, partnera Pikniku. Wśród niedzielnych atrakcji nie zabraknie także zajęć manualno-plastycznych oraz licznych konkursów z nagrodami.

Ogólnopolski program edukacji finansowej dzieci „Cha-Ching” został przygotowany przez Prudential w Polsce z myślą o kształtowaniu właściwych postaw wobec korzystania z pieniędzy wśród dzieci w wieku 6-12 lat. Edukacja w jego ramach opiera się na wykorzystaniu animowanych postaci z zespołu „Cha-Ching”, które w krótkich filmach, przeżywając przygody i rozwiązując problemy, uczą dzieci, jak mądrze dysponować finansami. Każda z nich uosabia jedną z czterech funkcji pieniądza, będących jednocześnie filarami „Cha-Ching”: zarabianie, oszczędzanie, wydawanie i pomaganie. Istotą programu jest nauka poprzez zabawę, dlatego filmy mają formę krótkich, muzycznych kreskówek, a wszystkie elementy wizualne programu są utrzymane w lubianej przez dzieci tonacji kolorystycznej. Program jest ogólnodostępny, bezpłatny, do skorzystania z niego nie jest wymagana rejestracja, a jego wszystkie elementy w wersji do pobrania znajdują się na stronie www.cha-ching.pl.
 

 

Prudential

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites