Centrum Usług Bankowych Badanie Visa: karta najwygodniejszą formą płatności podczas podróży służbowych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Badanie Visa: karta najwygodniejszą formą płatności podczas podróży służbowych

Badanie Visa: karta najwygodniejszą formą płatności podczas podróży służbowych 0

  • Jedna trzecia badanych wyjeżdżających służbowo za granicę uważa korzystanie z firmowej karty za najwygodniejszy sposób płatności
  • Jednocześnie jedynie 10% badanych płaci kartą służbową podczas takich wyjazdów – nie posiadając kart służbowych, znacznie częściej wykorzystują oni w tym celu karty prywatne
  • Podróżujący służbowo doceniają zalety korzystania z kart firmowych

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Visa, 33% Polaków wyjeżdżających służbowo za granicę uznało korzystanie z firmowej karty za najwygodniejszy sposób dokonywania płatności podczas takich wyjazdów. Jednocześnie w sytuacji, w której dokonując zakupu mieliby do wyboru płatność kartą, wypłatę gotówki z pobliskiego bankomatu lub rezygnację z zakupu, w zdecydowanej większości (67%) wybraliby pierwszą opcję. Ponad połowa badanych (57%) wskazuje, że do częstszego korzystania z karty płatniczej podczas wyjazdów służbowych za granicę zachęca ich poczucie, że jest ona bezpieczniejsza niż gotówka.

Karta płatnicza w podróży

Pomimo optymistycznego nastawienia podróżujących służbowo do kart płatniczych, jedynie 10% z nich deklaruje, że płaciło kartą firmową podczas takiego wyjazdu. Znacznie więcej osób – ponad jedna czwarta (26%) – zdecydowało się na dokonywanie płatności kartą prywatną. 91% badanych wyjeżdżając w interesach zabiera ze sobą kartę płatniczą.

„Przyglądając się wynikom badania z satysfakcją przyznajemy, że Polacy są gotowi do płacenia kartami firmowymi podczas zagranicznych podróży służbowych – oceniają tę formę płatności jako wygodniejszą i bezpieczniejszą niż gotówka. Ci, którzy nie mają kart służbowych, są nawet gotowi płacić swoimi kartami prywatnymi – istnieje zatem duży potencjał dla banków do dalszego wzrostu wydawnictwa kart służbowych” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Służbowa karta Visa

40% badanych wskazało, że chciałoby mieć do dyspozycji firmową kartę płatniczą podczas służbowych podróży. 22% korzysta z takiej karty tylko w Polsce, a 23% badanych deklaruje, że stara się nie korzystać z posiadanej karty firmowej. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że pracodawcy nie zachęcają do tego pracowników. 36% badanych jako czynnik mogący zachęcić ich do częstszych płatności kartą służbową za granicą wskazuje zmianę polityki finansowej swojej firmy, czyli otrzymanie wyraźnego sygnału od pracodawcy, aby korzystać ze służbowej karty.

„Karta w podróży służbowej zapewnia szereg ułatwień i możliwości – zarówno przedsiębiorcy, który wyposaży w nią pracownika, jak i samemu użytkownikowi. Dysponujemy także rozwiązaniami, które pozwalają bankom na umożliwienie indywidualnej konfiguracji kart Visa. Przykładowo, przedsiębiorca może zarządzać kartą wydaną w ręce pracownika ograniczając wysokość kwoty możliwej do wydania oraz umożliwiając działanie karty tylko w określonym czasie –  np. od poniedziałku do piątku, dla konkretnej kategorii wydatków – np. tylko na stacjach paliw lub w określonym kraju” – dodaje Jakub Kiwior, Visa.

Możliwości i zalety

Karty firmowe – np. karty Visa Business – pozwalają właścicielom i pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw lepiej zarządzać finansami firmy. Korzystając z kart, mogą oni w łatwy i skuteczny sposób oddzielić wydatki przedsiębiorstwa od wydatków osobistych. Karta firmowa Visa to także większe bezpieczeństwo dzięki eliminacji kłopotów związanych z transportowaniem, zagubieniem czy kradzieżą gotówki.

Podstawowe zalety kart Visa Business były wskazywane przez badanych jako główne powody zachęcające do częstszego korzystania z kart firmowych za granicą – 67% z nich ceni możliwość prześledzenia historii transakcji, a 57% uważa kartę za jeden z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych. Dlatego też osoby wyjeżdżające w interesach cenią karty służbowe bardziej niż zaliczki gotówkowe od pracodawcy czy pokrywanie wydatków z własnych środków, a następnie występowanie o ich zwrot przez przedsiębiorcę.

Program benefitów

Wszyscy posiadacze kart Visa mogą również korzystać z programu Promocje Visa Business, w ramach którego udostępniane są atrakcyjne oferty promocyjne dobierane w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby klientów firmowych. Wśród dostępnych obecnie ofert znajduje się m.in. 20% rabat na galanterię firm Samsonite i Valentini, w tym walizki, które doskonale sprawdzą się podczas służbowych podróży. Pełna lista aktualnie dostępnych ofert znajduje się w tym miejscu: www.visa.pl/karty-dla-firm/promocje-visa-business/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites