Centrum Usług Bankowych Trading na giełdzie ze strategią opcji binarnych BERSI Scalp - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Trading na giełdzie ze strategią opcji binarnych BERSI Scalp

Trading na giełdzie ze strategią opcji binarnych BERSI Scalp 2

 

Możliwość zarabiania pieniędzy przez Internet na tzw. opcjach binarnych szturmem podbiła polski rynek kilka miesięcy bądź lat temu, jednak czym tak naprawdę one są? Według Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC), opcje binarne to standardowy instrument inwestycyjny. Akceptuje je wiele oficjalnych podmiotów na świecie.

Nie każdy jednak traktuje opcje binarne jak instrument inwestycyjny. Niektórzy uważają to za hazard, dla innych jest to doskonały sposób na zarabianie pieniędzy, a jeszcze inni uznają to za coś w stylu inwestycyjnej ruletki.

Jak działają opcje binarne?

Handlując opcjami binarnymi, traderzy prognozują czy cena złota, akcji lub innych aktywów wzrośnie czy spadnie w przyszłości. Jeśli przewidywania okażą się prawidłowe, trader otrzymuje nawet 200% zainwestowanej kwoty.

Każdy ma swoje zdanie i nie będziemy tutaj wdawać się w dyskusje. Dla nas opcje binarne to sposób na zarabianie pieniędzy lub po części sposób na życie. Osobiście uważam, że opcje binarne są tym, czym chcemy, aby były.

Jeśli inwestor gra na opcjach binarnych z datą wygaśnięcia 30 lub 60 sekund, to oczywiście zmiana jest niezwykle trudna do przewidzenia. Dzieje się tak, ponieważ cena aktywów w bardzo krótkim okresie może zmieniać się nieregularnie. Zgodzę się, że ten typ opcji binarnych jest swego rodzaju ruletką.

Możesz jednak grać inne ramy czasowe, jak np. godzinę, dzień, a nawet miesiąc. Im dłuższy ten okres, tym prognozy są bardziej dokładne.

Przykład takiej prognozy

Firma XXX planuje wypłatę dywidend swoim udziałowcom w ciągu tygodnia? W takim przypadku popyt na akcje firmy wzrośnie, a co za tym idzie ich cena również. Wydaje się to być doskonale logiczne, a do tego bardzo przydatne w tradingu opcjami binarnymi.

Rodzaje strategii opcji binarnych

Pokazany powyżej rodzaj analizy, bazującej na informacji dotyczącej sytuacji na rynku, nazywa się analizą fundamentalną. Posługując się analizą fundamentalną możesz grać np. gdy Apple wypuszcza nowy telefon, co niemal na pewno podniesie cenę ich akcji. Inwestor binarny może otworzyć wtedy pozycję na ruch ceny do góry i podwoić swoją inwestycję.

Gdy grasz na opcjach binarnych, warto jest mieć strategię, która pomoże Ci zdecydować czy warto otworzyć strategię, czy też nie. Pamiętaj jednak, że żadna strategia nie jest w 100% bezbłędna i większość z nich służy wyłącznie jako pomoc w podjęciu decyzji. Zawsze powinieneś kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.

Drugi rodzaj strategii opiera się na powtarzających się wydarzeniach na rynku i na różnych formacjach wykonanych przez cenę aktywów, a nazywa się ją analizą techniczną. Na poniższym obrazku widać jak formacje te mogą wyglądać.

 

 

Strategie techniczne często są bardzo złożone. Konieczne jest wykonywanie wielu obliczeń i analiza ogólnego trendu rynkowego.

Dlatego też postawiliśmy sobie za cel stworzenie procesu, który wszystko to usprawni. Chcieliśmy połączyć wszystkie obliczenia i analizę w jednego robota, który mógłby wszystko to zrobić za Ciebie.

Strategia tradingowa BERSI Scalp

Minęły już ponad dwa lata, odkąd zaczęliśmy prace nad tą strategią. Po pierwszych kilku miesiącach opublikowaliśmy strategię o nazwie BERSI. Strategia ta nie była jednak jeszcze zautomatyzowana, przez co trader musiał samodzielnie dokonywać obliczeń i szacunków.

Dlatego pół roku później powstała nowa wersja, BERSI 2.0, która działała głównie w oparciu o formacje świecowe i odbicia od głównych linii. Tym razem strategia sama pokazywała określone strzałki, informujące o tym w którym kierunku rynek będzie podążał w przyszłości, co pomagało otwierać dochodowe transakcje. Nadal nie byłem jednak usatysfakcjonowany i kontynuowałem pracę ze swoimi przyjaciółmi, którzy są jednocześnie programistami i traderami.

W listopadzie 2016, opublikowaliśmy najnowszą i najbardziej dopracowaną strategię, której nazwa brzmi BERSI Scalp (zdjęcie po prawej). Nie zawaham się powiedzieć, że jest to najlepsza strategia, z jakiej kiedykolwiek korzystałem w trakcie tradingu i najlepsza strategia tradingu opcjami binarnymi z obecnie dostępnych na rynku. Od tamtej pory korzystają z niej setki traderów z całego świata. Głównie nasi czescy sąsiedzi, ale także traderzy brytyjscy i niemieccy.

Teraz nawet polscy traderzy mogą korzystać z tej strategii, gdyż wszystko zostało przetłumaczone na nasz język, aby sprostać naszym wymaganiom.

Jednak życie nie jest aż tak piękne. Korzystając z tej strategii, nadal musisz mieć podstawową wiedzę z zakresu analizy technicznej, dlatego NIE KAŻDY może korzystać z tej strategii. Znów, strategia ta wyświetla strzałki – sygnały oznaczające możliwość wejścia do gry.

Strzałki te nie są zawsze w 100% nieomylne, jednak posiadając trochę podstawowej wiedzy, każdy trader będzie potrafił wybrać te właściwe. Dlatego też przygotowałem podręcznik PDF tej strategii, który zawiera wszystkie ważne informacje dotyczące instalacji i obsługi strategii. Dlaczego zatem nie wypró! 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites