Centrum Usług Bankowych RBI uruchamia inkubator sektora fintech Elevator Lab - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / RBI uruchamia inkubator sektora fintech Elevator Lab

RBI uruchamia inkubator sektora fintech Elevator Lab 0

 

1 czerwca 2017 roku prezes Raiffeisen Bank International Johann Strobl, podczas konferencji poświęconej nowym technologiom i tworzeniu firm “Pioneers’17”, odbywającej się w pałacu cesarskim w Wiedniu, zainaugurował nowy program inkubatorowy Grupy RBI dla branży fintech o nazwie Elevator Lab.

Elevator Lab – szansa dla startupów

– Poprzez Elevator Lab chcemy dotrzeć do austriackich oraz międzynarodowych startup-ów z branży fintech, szczególnie tych z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, które już są obecne na rynku ze swoimi pierwszymi produktami i usługami oraz dodatkowo dysponują odpowiednimi funduszami. Zamierzamy rozwinąć długofalową współpracę w celu poszerzenia naszej własnej gamy produktów i usług. Wspieramy start-upy naszym wieloletnim doświadczeniem, by dalej rozwijały swoje pomysły i innowacje. Na zasadzie współpracy partnerskiej oraz poprzez projekty pilotażowe oferujemy im dostęp do naszego know-how oraz naszej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej liczącej 16,6 mln klientów – wyjaśnia Strobl ideę przyświecającą stworzeniu inkubatora.

– Szukamy start-upów działających na pograniczu finansów i nowych technologii, które zapewniają rozwiązania w obszarze bankowości dla małych i średnich firm, analizy dużych zbiorów danych, RegTech (regulatory technology), płatności i transakcji, oddziału przyszłości, jak również inwestycji i tradingu. Start-upy zakwalifikowane do kolejnego etapu zostaną zaproszone do Wiednia na sześć tygodni w celu dalszego rozwijania ich koncepcji i pomysłów wspólnie z ekspertami RBI. Budżet przeznaczony na fazę weryfikacji koncepcji będzie wynosił w sumie 200 tys. euro – dodaje Michael Hoellerer, odpowiedzialny między innymi za strategię cyfryzacji Grupy RBI.

Wnioski o udział w programie można składać do 31 lipca 2017 roku na stronie internetowej: www.elevator-lab.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites