Centrum Usług Bankowych ESBANK I SGB WSPÓLNIE WSPARŁY CHÓRALNY FESTIWAL W RADOMSKU - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / ESBANK I SGB WSPÓLNIE WSPARŁY CHÓRALNY FESTIWAL W RADOMSKU

ESBANK I SGB WSPÓLNIE WSPARŁY CHÓRALNY FESTIWAL W RADOMSKU 2

Po raz 13. Festiwal Chóralny „Wschód – Zachód – Zbliżenia” w Radomsku muzycznie połączył kultury i pokolenia. Ogólnopolską imprezę, organizowaną przez Towarzystwo Śpiewacze im. St. Moniuszki, wspólnie wsparły ESBANK Bank Spółdzielczy i SGB-Bank S. A. 

Banki spółdzielcze niczym zespoły muzyczne

Współpraca z dyrygentem oraz innymi solistami czy muzykami – to codzienne wyzwania, jakie stoją przed członkami zespołów muzycznych. Współdziałanie, jako fundament idei spółdzielczości bankowej, stanowi także podstawę codziennej pracy banków spółdzielczych. Idea ta aktywnie rozwijana jest w ramach Spółdzielczej Grupy Bankowej, a jeden z obszarów współpracy banku zrzeszającego z bankami zrzeszonymi stanowi wspólne wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych.

Wśród wydarzeń, w które w tym roku zaangażował się SGB-Bank S.A., znalazł się Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Wschód – Zachód – Zbliżenia”, od wielu lat wspierany przez ESBANK Bank Spółdzielczy.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się w dniach 24-25 czerwca. Poza gospodarzami, tj. chórem „Moniuszkowców”, w Radomsku wystąpiły Zespół wokalny Bi–Bi Singers z Bielska Białej, Narodowa Kapela Bandurysek „Galiczanka” z Lwowa, Chór Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa oraz lwowska Kameralna Orkiestra „Polifonia”, a publiczność mogła podziwiać zarówno występy wokalne, jak i instrumentalne. Danuta Horoszkiewicz, prezes „Moniuszkowców”, podsumowując „Wschód – Zachód – Zbliżenia” 2017 przyznaje, że warto podejmować związany z Festiwalem organizacyjny trud: „Nasza impreza prezentuje wysoką kulturę muzyczną, a takie zapotrzebowanie wśród społeczeństwa należy rozwijać. Festiwal ma już swoją rangę i jest znany, ponadto ma swoją wspaniałą atmosferę, co podkreślają wszyscy jego uczestnicy.”

Tradycyjnie już sobotni koncert inauguracyjny XIII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego odbył się w gościnnych progach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, a zaproszone zespoły miały także okazję zaprezentować się podczas występów w radomszczańskich kościołach. Plenerowy finał w tym roku zorganizowano na dziedzińcu Muzeum Regionalnego, gdzie artyści pożegnali się z publicznością koncertem muzyki rozrywkowej.

Organizowany przez Towarzystwo Śpiewacze im St. Moniuszki w Radomsku Festiwal to dwudniowe święto muzyki, które od 13 lat integruje i rozwija muzycznie nie tylko radomszczan, wpisując się tym samym w realizację celów Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites