Centrum Usług Bankowych Zmiany w ofercie lokat w Inbank - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Zmiany w ofercie lokat w Inbank

Zmiany w ofercie lokat w Inbank 0

Od 20 lipca Inbank Polska uatrakcyjnia ofertę depozytową. Klienci będą mogli skorzystać z wyższego oprocentowania lokat oraz zwiększonych maksymalnych limitów. Według nowych zasad, jedna osoba może ulokować w Inbank aż 200 tysięcy złotych.

Zmiany w najkrótszych lokatach

W Inbank podniesiono oprocentowanie dla najkrótszych okresów lokat. Wynosi ono 2,4% dla 6 m-cy i 2,6% dla 12 m-cy. Oprocentowanie dla pozostałych okresów nie uległo zmianie i pozostaje na poziomie: 2,8% dla 24 m-cy oraz 3,0% dla 36 m-cy. Wprowadzone stawki odnoszą się tylko do lokat założonych po 20 lipca. Oprocentowanie na dotychczasowym portfelu nie ulega zmianie.

Do 50 tys. zł. wzrósł także limit maksymalnej kwoty pojedynczej lokaty. Kwota minimalna nie uległa zmianie i pozostaje na poziomie 5tys. zł. Według nowych zasad maksymalny limit wszystkich lokat na jednego klienta wynosi  aż 200 tys. zł

Lokaty są jednym ze sztandarowych produktów w ofercie Inbank. Można założyć je w 100% online. Co istotne, nie są przy tym stawiane żadne dodatkowe wymagania, np. konieczność skorzystania z powiązanych produktów bankowych, posiadania konta lub statusu klienta korzystającego z oferty Inbank po raz pierwszy.

Zależność zmian lokat

Rynek lokat jest bardzo dynamiczny – banki zmieniają stawki oprocentowania kilkukrotnie w ciągu roku, w zależności od ruchów konkurencji i własnego zapotrzebowania na finansowanie. Postanowiliśmy podnieść oprocentowanie, aby zagwarantować klientom dużo korzystniejsze warunki – mówi Piotr Czajka, Dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Procesów Biznesowych Inbank Polska. Tak jak przy wszystkich naszych produktach, także w przypadku depozytów, stawiamy na wygodę i komfort. Chcemy, aby zgłaszając się do nas, klienci otrzymywali ofertę odpowiadającą ich potrzebom. Te same warunki oferowane są zarówno nowym, jak i dotychczasowym klientom banku. Nie stawiamy dodatkowych wymagań i pozwalamy załatwić wszystko szybko i w 100% online – dodaje.

Nowe stawki lokat w Inbank plasują go obecnie na pozycji lidera w kategorii lokat na 6 miesięcy bez dodatkowych warunków.

Lokatę w Inbank zakłada się w 100% przez internet. Klient online podpisuje umowę, a na koniec zasila depozyt przelewem.

Wprowadzone modyfikacje nie zmieniły nic w kwestii gwarancji depozytów. Finanse na lokacie zabezpieczone są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny w Estonii Tagatisfond. Jest to odpowiednik polskiego funduszu gwarancyjnego. Depozyty klientów gwarantowane są do wysokości 100 tys. euro, przypadającej na jednego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites