Centrum Usług Bankowych smart factoR – pierwsza na rynku bankowa aplikacja faktoringowa na smartfony od Raiffeisen Polbanku - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / smart factoR – pierwsza na rynku bankowa aplikacja faktoringowa na smartfony od Raiffeisen Polbanku

smart factoR – pierwsza na rynku bankowa aplikacja faktoringowa na smartfony od Raiffeisen Polbanku 0

 

  • Błyskawiczna zamiana faktur na gotówkę dzięki aplikacji na smartfonie;
  • Pełna transakcyjność aplikacji – identyczne usługi, jak w narzędziu on-line R-Faktor;
  • Przejrzystość, czytelność i wygoda oraz obsługa usług z każdego miejsca na świecie.

Raiffeisen Polbank, jako pierwszy bank na polskim rynku, wprowadził do oferty aplikację mobilną do obsługi usług faktoringowych. Aplikacja smart factoR dostępna jest bez opłat na smartfony z systemem Android oraz iOS dla wszystkich klientów, mających podpisaną z bankiem umowę na świadczenie usług faktoringowych. smart factoR uzupełnia w zakresie transakcyjnym i informacyjnym narzędzie on-line R-Faktor, z którego korzystają klienci banku.

smart factoR – do czego służy?

„Aplikacja smart factoR to wygodne, dostępne z poziomu smartfona narzędzie wspomagające korzystanie z usług faktoringowych. Klienci, którzy mieli już okazję z niego korzystać, doceniają w nim przede wszystkim możliwość korzystania z faktoringu w dowolnym miejscu na świecie, bez potrzeby uruchamiania komputera. Zadbaliśmy o to, aby aplikacja zawierała wszystkie najczęściej wykorzystywane funkcje systemu on-line. Liczymy, że klienci będą chętnie korzystać ze smart factoRa, ponieważ narzędzie to może wesprzeć ich w efektywnym zarządzaniu płynnością przedsiębiorstwa, a jego obsługa jest prosta i intuicyjna. To idealne narzędzie m.in. dla bardzo zajętych właścicieli firm z segmentu mikro, którzy mogą przekazać fakturę do finansowania nawet będąc w drodze na spotkanie z partnerem biznesowym. To również kolejne wdrożone przez nas narzędzie cyfrowe w obszarze digitalizacji usług świadczonych przez bank” – mówi Paweł Kacprzak, Dyrektor ds. Faktoringu w Raiffeisen Polbanku.

smart factoR umożliwia użytkownikom zdalne monitorowanie przepływów finansowych, a funkcja wysyłania faktury do finansowania przez bank umożliwia otrzymanie szybkiej płatności w przypadku nagłej potrzeby finansowej. Aplikacja daje stały dostęp do informacji o poziomie wykorzystania dostępnego limitu faktoringowego, przez co ułatwia firmom podejmowanie decyzji odnośnie do zapewnienia przedsiębiorstwu odpowiedniego poziomu płynności finansowej. smart factoR jest aplikacją w pełni transakcyjną, co oznacza, że nie tylko posiada większość funkcji systemu faktoringowego on-line R-Faktor, ale również zapewnia dostęp do usług płatności w ramach dostępnego limitu faktoringowego. Aplikacja dostarcza pełen zakres informacji o rozliczeniach w ramach umów faktoringowych, terminach płatności od kontrahentów, umożliwia też przekazanie faktur przeznaczonych do finansowania bezpośrednio do systemu bankowego, a także umożliwia otrzymywanie powiadomień o ważnych zdarzeniach, takich, jak np. status kontrahenta, status wysyłanych do banku faktur.

Dla kogo?

„Widzimy możliwości wykorzystywania aplikacji zarówno w wielkich firmach, gdzie może ona wesprzeć zarządzanie płynnością poprzez zapewnienie niezbędnych informacji i tym samym umożliwienie szybszego reagowania w zakresie monitoringu i finansowania, jak również w firmach małych, które zgłaszają niewiele faktur. Każdy zainteresowany nowym narzędziem może pobrać je za darmo ze sklepu AppStore lub Google Play i przetestować w wersji demo” – zaznacza Karolina Sarnowska, Manager Produktu w Departamencie Faktoringu i Finansowania Handlu w Raiffeisen Polbanku.

Aplikacja smart factoR nie zastępuje podstawowego systemu do obsługi faktoringu, jakim jest działający on-line R-Faktor. Jest natomiast dodatkowym mobilnym i oferowanym całkowicie bezpłatnie klientom narzędziem informacyjno-transakcyjnym, które ma ich wspomóc w codziennej obsłudze usług związanych z faktoringiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites