Centrum Usług Bankowych Nowa oferta dla obywateli Ukrainy: darmowe przelewy i łatwiejsze otwieranie konta - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Nowa oferta dla obywateli Ukrainy: darmowe przelewy i łatwiejsze otwieranie konta

Nowa oferta dla obywateli Ukrainy: darmowe przelewy i łatwiejsze otwieranie konta 1

 

Raiffeisen Polbank, lider w obsłudze osób narodowości ukraińskiej na polskim rynku bankowym, umożliwia im wykonanie na Ukrainę jednego przelewu miesięcznie bez opłat. Jednocześnie wkrótce udostępni im otwieranie konta bez konieczności odwiedzania placówki banku.

Obywatele Ukrainy, którzy już posiadają bądź otworzą Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku, będą mogli przez najbliższe 12 miesięcy korzystać z promocji, polegającej na zwrocie opłaty za jeden w miesiącu przelew zagraniczny w złotych na rachunek banku lub innego podmiotu, mającego siedzibę na Ukrainie. Aby otrzymać zwrot opłaty wystarczy wykonać w danym miesiącu jedną bezgotówkową transakcję kartą płatniczą wydaną do konta.

„To bardzo atrakcyjna oferta dla osób narodowości ukraińskiej, które swoje zarobki przekazują do rodzin lub bliskich na Ukrainę. Bardzo często korzystają one z drogich przekazów pieniężnych albo decydują się na wożenie przez granicę większej ilości gotówki, co jest i niewygodne i może nie być zawsze bezpieczne” – podkreśla Tomasz Dymowski, dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej w Raiffeisen Polbanku. „Jednak codzienne płatności i rozliczenia to tylko wstęp do zaoferowania Ukraińcom, którzy pracują czy uczą się w Polsce, szerszej gamy produktów finansowych. Coraz więcej z nich wiąże z naszym kraje przyszłość, osiedla się tu na dłużej. W związku z tym pojawia się potrzeba zakupu i wyposażenia mieszkania, ale też i rozwoju własnego biznesu. Z deklaracji polskich pracodawców wynika, że to Ukraińcom będą najszybciej teraz rosły wynagrodzenia. A to pokazuje, że ci klienci będą coraz atrakcyjniejszym partnerem dla polskich banków” – mówi Tomasz Dymowski.

W celu ułatwienia otwarcia rachunku przez obywateli Ukrainy, ale także osoby innej narodowości, które osiedlają się nad Wisłą, Raiffeisen Polbank pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli im otworzyć konto bez odwiedzania placówki bankowej. Bank chce, by mogli zrobić to przez kuriera, który dokona weryfikacji dokumentów i pomoże aktywować rachunek. Obecnie instytucje finansowe zwykle wymagają, by obcokrajowcy osobiście stawiali się w placówce, gdzie sprawdza się różne dokumenty, jak paszport, zezwolenie na pracę, itp. Rozwiązanie przygotowywane przez Raiffeisen Polbank będzie szybsze, wygodniejsze i równie bezpieczne.

Doceniając znaczenie klientów zza wschodniej granicy, bank już teraz prowadzi serwis informacyjny w języku ukraińskim na swojej stronie internetowej: https://raiffeisenpolbank.com/klienci-indywidualni/oferta-dla-obywateli-ukrainy, jak też umożliwia kontakt w tym języku przez centrum telefoniczne.

Raiffeisen Polbank prowadzi ponad 42 tys. kont osób legitymujących się paszportem ukraińskim, co wg danych portalu PRnews.pl daje bankowi pierwsze miejsce w Polsce. W 2017 r. otworzyli oni w banku cztery razy więcej rachunków niż rok wcześniej i stanowią 80% wszystkich cudzoziemców obsługiwanych w ten sposób przez Raiffeisen Polbank.

 

 

Raiffeisen Polbank Logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites