Centrum Usług Bankowych Bank Pekao S.A. finansuje startupy - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Bank Pekao S.A. finansuje startupy

Bank Pekao S.A. finansuje startupy 1

 

Bank Pekao S.A. podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym dotyczącą kredytów dla startupów z gwarancjami EFI w ramach Programu „EaSI”. Dzięki temu, startupy – firmy działające nie dłużej niż dwa lata, otrzymają 80% zabezpieczenia kapitału i odsetek. Bank jako niekwestionowany lider w finansowaniu ze wsparciem, otrzymał od Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej przy Związku Banków Polskich i Ministerstwie Rozwoju wyróżnienie „Lidera Rynku Instrumentów Finansowych UE w Polsce” w kategorii banków komercyjnych, a także za wynik X-lecia.

W ramach linii portfelowych będą realizowane dwie umowy: na kredyty inwestycyjne do kwoty 100 tys. PLN oraz na kredyty w rachunku bieżącym do 20 tys. PLN. Obydwa produkty przeznaczone są dla startupów i są zabezpieczane przez EFI do wysokości 80% kapitału i odsetek.

Dzięki umowie z EFI, otwiera się w Banku Pekao S.A. zupełnie nowa jakościowo era w finansowaniu dla startupów. Teraz, młode firmy, które nie zdążyły jeszcze zbudować kapitałów, a jednocześnie potrzebują wsparcia w początkach działalności, mogą uzyskać kredyty, a o gwarancję zatroszczy się bank we współpracy z UE Dla banku, to też ogromna korzyść, bo dzięki gwarancjom zmniejsza się ryzyko finansowania startupów i możemy otworzyć się na młode firmy – powiedział Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Przyznany limit portfela to 60 mln PLN w podziale na 25 mln na kredyty inwestycyjne oraz 35 mln kredyty w rachunku bieżącym do zbudowania w okresie 5 lat.

Równocześnie Bank Pekao S.A. otrzymał od Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej wyróżnienie „Lidera Rynku Instrumentów Finansowych UE w Polsce” za najlepszy wynik sprzedażowy w kategorii banków komercyjnych, a także za wynik X-lecia zaangażowania Banku w dystrybucję i promocję instrumentów finansowych UE dla MŚP. Bank Pekao SA wdrażał bowiem wsparcie dla polskich firm w aż trzech programach ramowych UE (MAP, CIP i COSME), a od 11 grudnia dołączył EaSI. Łącznie w efekcie udziału banku w tych programach do ponad 13 tys. polskich MŚP trafiło ponad 2,6 mld zł. Wyróżnienie KPK, obok statuetki „Lidera Jakości Sprzedaży” w zakresie kredytów z gwarancjami de minimis, którą bank został wyróżniony w ub. tygodniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego, potwierdza jego wysoką pozycję wśród banków udzielających kredytów ze wsparciem publicznym. Bank współpracuje z KPK od 2007 roku w zakresie pozyskiwania i wspierania polskich firm. Aktualnie prowadzone są prace na rzecz pozyskania kolejnych środków europejskich dla klientów banku.

EaSI (Europejski program na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych) to zarządzany przez Komisję Europejską program wsparcia, którego jednym z elementów są unijne gwarancje portfelowe Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego dla instytucji finansowych udzielających mikrofinansowania na zakładanie lub rozwijanie działalności mikroprzedsiębiorstw.

 

Bank Pekao przejmuje UniCredit CAIB Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites