Centrum Usług Bankowych ESBANK liderem sprzedaży gwarancji de minimis wśród banków spółdzielczych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Bankowość spółdzielcza / ESBANK liderem sprzedaży gwarancji de minimis wśród banków spółdzielczych

ESBANK liderem sprzedaży gwarancji de minimis wśród banków spółdzielczych 3

 

Rok 2017 ESBANK Bank Spółdzielczy zamyka z nagrodą przyznaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego! Podczas grudniowego podsumowania rządowego programu gwarancyjnego na rzecz polskich małych i średnich przedsiębiorców, BGK przyznał 5 wyróżnień dla banków najsilniej oddziałujących na osiągane wyniki. W zaszczytnym gronie znalazł się ESBANK Bank Spółdzielczy, należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Gwarancje de minimis (PLD) – program z udziałem Banku Gospodarstwa Krajowego i 21 podmiotów, w tym 2 zrzeszeń polskich banków spółdzielczych – stanowią pomoc publiczną na zabezpieczenie spłaty kredytów obrotowych lub inwestycyjnego dla mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców, działających na terenie Polski. Efekty działania programu podsumowano w grudniu 2017 r. w Warszawie, podczas Konferencji ph. „Gwarancje BGK na rzecz odpowiedzialnego rozwoju MŚP”.

Podczas wydarzenia BGK podziękował za współpracę i wyróżnił najbardziej aktywnie realizujące program banki. Nagrodę dla Lidera Sprzedaży wśród Banków Spółdzielczych w imieniu ESBANKU Banku Spółdzielczego odebrał z rąk Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego – Pani Beaty Daszyńskiej-Muzyczki – Prezes Jacek Zacharewicz.

„Dziękujemy BGK za wyróżnienie, które potwierdza nasze duże zaangażowanie w rozwijanie rodzimej przedsiębiorczości, a także Klientom, którzy rozwijają swoje firmy we współpracy z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym. Jesteśmy polskim, społecznie odpowiedzialnym bankiem, który dobrze zna i rozumie potrzeby lokalnych przedsiębiorców. Wychodzimy im naprzeciw, także dzięki rządowym programom takim jak gwarancje PLD. Zgodnie z ideą bankowości spółdzielczej, wspierając małe i średnie przedsiębiorstwa, możemy w pozytywny sposób wpływać na życie lokalnej społeczności i gospodarczy wzrost regionu. To największy powód do zadowolenia” – komentuje wyróżnienie Prezes Zacharewicz.

Zaszczytne wyróżnienie dla zrzeszonego banku spółdzielczego, który udzielił gwarancji o największej łącznej wartości – nagrodę Lidera Sprzedaży wśród Banków Spółdzielczych – BGK przyznał w tym roku po raz pierwszy, by zaakcentować wagę partnerstwa sektora spółdzielczego w programie gwarancji de minimis. Jak uzasadnia swą inicjatywę BGK – ze względu na szczególne uwarunkowania Banków Spółdzielczych, zapewniają one lokalne wsparcie dla najmniejszych firm, a to element społecznego, lokalnego oddziaływania bankowości na potrzeby przedsiębiorców, który niewątpliwe zasługuje na odnotowanie. Podczas grudniowej konferencji BGK przyznał w sumie 5 nagród dla banków liderów w dwóch kategoriach: najlepsza sprzedaż i jakość sprzedaży, a także nagrodę specjalną dla Związku Banków Polskich – za wieloletnią współpracę i wsparcie w realizacji rządowego programu na rzecz MŚP.

W ciągu 4 lat działania programów gwarancyjnych de minimis z udziałem BGK skorzystało z nich już
ponad 130 tysięcy przedsiębiorstw, którym banki udzieliły w sumie ponad 75 mld zł kredytu. Swój wkład w ten wynik ma także ESBANK Bank Spółdzielczy, który gwarancje PLD wdrożył jako pierwszy w Grupie SGB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites