Centrum Usług Bankowych Branża finansowa podsumowuje miniony rok - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / News / Branża finansowa podsumowuje miniony rok

Branża finansowa podsumowuje miniony rok 0

 

Miniony rok był dla branży finansowej okresem dużych niepewności. Na zahamowanie dynamicznego rozwoju tego sektora wpłynęła ówczesna sytuacja polityczna, w szczególności zaś widmo wejścia w życie nowych regulacji prawnych w tym zakresie. Jak z tymi niedogodnościami poradziły sobie firmy działające na polskim rynku?

Branża finansowa w 2017 r.

Niestety ubiegły rok był dla sektora finansowego okresem stagnacji inwestorskiej. Wynikała ona z uwarunkowań politycznych, a zwłaszcza z planów wejścia w życie nowych ingerencji prawnych, które miały na celu uregulowanie działalności szeroko rozumianego sektora finansowego. Odpowiedzią przedsiębiorców na te czynniki było powzięcie takich planów rozwojowych, które będą dostosowane do zmian w obszarze zainwestowania inwestorskiego.

Ubiegły rok był dla naszych firm czasem rozwoju produktowego. Jednocześnie rozwinęliśmy struktury organizacyjno-techniczne. Można powiedzieć, że miniony rok był dla nas rokiem pozytywnych zmian, powiększyliśmy wartość firmy oraz jakość oferowanych produktów i rozwiązań dla naszych Klientów. – mówi Margita Kaczmarek, Prezes Zarządu spółki Surat, właściciela marki Kasomat.

Polski sektor pożyczkowy na tle zmian

Firmy sektora pożyczkowego muszą mierzyć się z dużą konkurencją, ubiegły rok nie przyniósł w tym aspekcie żadnych znaczących zmian. To pozytywna wiadomość zwłaszcza dla konsumentów, ponieważ panująca na rynku konkurencja jest najlepszym gwarantem rozwoju branży. To właśnie z jej powodu firmy nieustannie rozbudowują ofertę i uatrakcyjniają swoje produkty.

Sądzę, że bardzo istotna jest umiejętność odnalezienia wyróżnika na tle konkurentów, takiej swoistej specjalizacji produktowej. Konkurencja jest gwarantem rozwoju branżowego, stąd umiejętność współzawodnictwa powiązana z poszanowaniem zasad etycznych jest i będzie dla nas istotnym czynnikiem rozwojowym. My chyba lubimy konkurować. – podkreśla Margita Kaczmarek z Kasomatu.

Plany na przyszłość

W minionym roku sektor pożyczkowy zwrócił się w kierunku pożyczek ratalnych. Coraz więcej tego rodzaju zobowiązań pojawiło się w ofertach polskich pożyczkodawców. Można wysunąć wniosek, że w najbliższej przyszłości firmy pozabankowe będą nadal rozbudowywać te produkty. Wszystko zależy jednak od zapotrzebowania rynkowego, ponieważ wszelkie zmiany w ofercie produktowej służą właśnie zaspokojeniu potrzeb konsumentów.

Planujemy dalszy rozwój produktowy. Ze szczególnym naciskiem, ale i nieprzerwanie/konsekwentnie, będziemy też rozwijali instrumenty oddłużeniowe dla naszych klientów. Zamierzamy do naszych produktów wprowadzić też nowość, która będzie mam nadzieję miłym zaskoczeniem. – o planach Kasomatu mówi Margita Kaczmarek, Prezes Zarządu spółki Surat, właściciela marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites