Centrum Usług Bankowych Raiffeisen Polbank obniża marże kredytów hipotecznych - Banking Magazine I Banki Kredyty Pożyczki Ubezpieczenia Oszczędzanie
Home / Informacja prasowa / Raiffeisen Polbank obniża marże kredytów hipotecznych

Raiffeisen Polbank obniża marże kredytów hipotecznych 0

 

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania bądź domu powinny zwrócić uwagę na promocyjną ofertę Raiffeisen Polbank. Kredytobiorcy, którzy złożą wniosek o kredyt hipoteczny na cel mieszkaniowy do 31 maja 2018 roku, mogą liczyć na obniżenie marży nawet do 1,69%.

Na najatrakcyjniejszą propozycję mogą liczyć osoby, które chcą zaciągnąć kredyt na nie więcej niż 80%. wartości nieruchomości. Jeśli zdecydują się skorzystać również z innych produktów bankowych – konta z kartą debetową, które będą zasilać wpływami w wysokości przyjemniej 2 500 zł miesięcznie, karty kredytowej lub limitu zadłużenia w koncie oraz z ubezpieczenia na życie i nieruchomości oferowanych za pośrednictwem banku – ich marża może wynieść zaledwie 1,69%. Nieco wyższa marża zostanie zaproponowana osobom, które dysponują wkładem własnym mniejszym niż 20%. wartości nieruchomości. Dodatkowo, przy zawarciu za pośrednictwem banku indywidualnego ubezpieczenia na życie lub od utraty stałego źródła dochodów, klient nie zapłaci prowizji od udzielenia kredytu.

PROMOCYJNA OFERTA KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH W RAIFFEISEN POLBANKU

 

Przykładowe marże kredytu mieszkaniowego po cross-sell

(konto z wpływami i kartą debetową, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie, karta kredytowa)

Kredyt mieszkaniowy

LTV

80%

>80%

< 200 tys. zł

1,69%

2,29%

od 200  – 400 tys. zł

1,69%

2,19%

400  tys. zł

1,69%

2,09%

 

Promocja dotyczy wyłącznie kredytów w złotych, mieszkaniowych oraz kredytów hipotecznych konsolidacyjnych, gdy kwota przeznaczona na cel niemieszkaniowy nie przekracza 10% wartości kredytu (wykluczone są z niej pozostałe kredyty konsolidacyjne i kredyty na dowolny cel konsumpcyjny).

„Rynek nieruchomości od dłuższego czasu przeżywa ożywienie. Dane firmy Reas z sześciu największych miast Polski pokazują, że w ubiegłym roku liczba sprzedanych mieszkań wzrosła o 17 %. w porównaniu do 2016 r. Były to jednak w znacznej mierze transakcje przeprowadzane za gotówkę, często z wykorzystaniem oszczędności zgromadzonych w bankach. Nabywcy uznali to po prostu za potencjalnie lepszą inwestycję niż zysk z niskooprocentowanych lokat. Obniżając marżę, postanowiliśmy zachęcić zainteresowanych kupnem mieszkania do wspierania się kredytem. Na najlepszą ofertę mogą u nas liczyć ci, którzy jednocześnie z zaciągnięciem kredytu otworzą w banku konto i będą przelewać na nie swoje wynagrodzenie, jak też skorzystają z innych produktów. Zależy nam bowiem na budowaniu długotrwałych i partnerskich relacji z klientami – mówi Ewelina Kostrzewa, odpowiadająca za kredyty hipoteczne w Raiffeisen Polbanku.

Dla reprezentatywnego przykładu kredytu mieszkaniowego zabezpieczonego hipoteką na:

 • 250 tys. złotych,
 • zaciągniętego na 80% wartości kredytowanej nieruchomości,
 • na 30 lat,
 • spłacanego w ratach równych miesięcznych,
 • przy prowizji 0 zł,
 • i oprocentowaniu 3,41% (w tym WIBOR 3M 1,72% oraz marża 1,69%),

koszty wyniosą:

 • miesięczna rata kredytu: 1 115 zł (po ustanowieniu zabezpieczenia),
 • całkowita kwota do spłaty 420 024 zł,
 • całkowity koszt kredytu 170 024 zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) takiego kredytu to 4,01% uwzględniając poniższe założenia.

Do czasu ustanowienia hipoteki na nieruchomości (w założeniu to 12 miesięcy) marża będzie podwyższona o 1,5 p.p. Klient zapłaci też koszty związane z wyceną lokalu w przykładowej kwocie 450 zł oraz koszty PCC i opłat za złożenie wniosku o wpis i wykreślenie hipoteki na jednej nieruchomości w wysokości 319 zł.

Do zastosowania ww. obniżonej marży uprawnia klienta złożenie wniosku o kredyt hipoteczny na cel mieszkaniowy do 31 maja 2018 r oraz skorzystanie z:

 • oferowanych za pośrednictwem banku indywidualnego ubezpieczenia na życie (wymagane na 5 lat, koszt 5 797 zł) oraz ubezpieczenia nieruchomości (koszt wariantu 1 ubezpieczenia 7 326 zł),
 • ROR z kartą debetową w banku wraz z zasilaniem rachunku kwotą 2 500 zł przez cały okres kredytowania (przyjęto koszt 1080 zł),
 • karty kredytowej przez cały okres kredytowania (przyjęto całkowitą kwotę kredytu 2000 zł oraz koszt karty kredytowej 1800 zł).

Kalkulacja została dokonana na dzień 1 lutego 2018 r.

 

Kredytobiorcy zaciągający kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny konsolidacyjny w Raiffeisen Polbank mogą korzystać z możliwości wygodnej regulacji wysokości rat kredytowych: dwa razy w roku mogą zmienić wysokość nawet 3 miesięcznych rat łącznie – obniżyć je do połowy lub dwukrotnie zwiększyć ich wysokość, raz w roku nie opłacić raty w ogóle. Opcja regulowania wysokości raty może być zastosowana po 24 miesiącach prawidłowej obsługi kredytu (w przypadku kredytu z okresem karencji po 24 miesiącach od zakończenia tego okresu), a w przypadku kredytu, w którym dokonano zmiany waluty kredytu, po upływie 24 miesięcy od dnia realizacji dyspozycji zmiany waluty kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Sfera Finansów S.A. 

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites